Z ostatniej chwili

Kwalifikacje Mistrzostw Świata Agility

2019-06-04 13:44:50 informacje
img

Kwalifikacje Mistrzostw Świata Agility odbędą się w weekend 8-9 czerwca na stadionie w Gniazdowie koło Koziegłów.  Organizatorzy zapraszają do kibicowania już od godz. 9.00.

Zawody Agility to niezwykle widowiskowe wydarzenie. Psy pokonują przeróżne przeszkody - stacjonaty, tunele, slalom, huśtawkę. Ich przewodnicy pokazują właściwą kolejność, biegnąc razem z psem. Każdy przebieg rozpoczyna się zapoznaniem z torem, podczas którego przewodnicy muszą zapamiętać kolejność przeszkód i obmyślić właściwą strategię na pokonanie toru. Następnie rozpoczynają się przebiegi. Czas mierzony jest za pomocą fotokomórki, a sędzia sprawdza, czy przebieg był bezbłędny. Potem liczy się czas, a niektóre psy osiągają prędkości ponad 5 m/s! 

Zawody w Gniazdowie nie będą zwykłymi zawodami, są to bowiem kwalifikacje do Mistrzostw Świata Agility! Podczas zawodów będzie więc możliwość oglądania najlepszych zawodników z całej Polski, którzy będą się ścigać, by zdobyć kwalifikację na Mistrzostwa Świata – czyli najważniejszą imprezę dla zawodników tej dyscypliny. 

Na Mistrzostwach Świata startuje ok. 48 państw. W zeszłym roku zostaliśmy drużynowymi mistrzami świata. 

Zawody Agility odbywają się w 3 kategoriach wzrostowych (small, medium i - dla największych psów - large) i 3 kategoriach zaawansowania – A1, A2 i A3. Każda para człowiek-pies zaczyna od najniższej klasy (A1) i za czyste, bezbłędne biegi egzaminowe zbiera tzw. „łapki”, dzięki którym może awansować wyżej.

 

Page generated in 0.0318 seconds.