Z ostatniej chwili

Lato w mieście – spoko pomysł na wakacje

2024-06-27 12:17:26 informacje
img

Miasto Częstochowa jak zwykle dofinansowało wakacyjne propozycje dla dzieci i młodzieży. Organizują je PTTK, kluby sportowe, organizacje pożytku publicznego. Swoją ofertę na lato mają też szkoły – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Swego rodzaju specjalizacją Częstochowy o tej porze roku są zajęcia żeglarskie dla młodych ludzi – oddalenie od Bałtyku czy Mazur nie przeszkadza, bo mamy akweny w Parku Lisiniec. Częstochowski Okręgowy Związek Żeglarski zaprasza zatem na zajęcia dzieci od 7 do 12 lat. Z kolei do pobliskiego Poraja na naukę „żeglarskiego ABC” zaprasza Uczniowski Klub Sportowy Morka.
Z kortem tenisowym będzie można się zaprzyjaźnić pod hasłem „Wakacje z rakietą” – tu organizatorem jest UKS Gem. Swoje zajęcia sportowe przygotowały Akademia Sportu i Rekreacji Scout czy AZS Częstochowa. Jest też intrygująco brzmiąca „Przygoda bez smartfona”. To impreza Fundacji Kolorowa. Sądząc po planowanych lokalizacjach zajęć, będzie dużo ruchu w plenerze, bo dzieci będą spędzać czas bez smartfonów w parku linowym, parku rozrywki czy parku tematycznym.

Wrażenie robi wakacyjny program przygotowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze (PTTK).  Przez najbliższe ponad dwa miesiące z PTTK będzie można wybrać się m.in. na jurajskie i górskie wypady czy autokarowe wycieczki krajoznawcze. Kilka dni potrwa obóz wędrowny ,,Bieszczady i okolice” (z punktem wypadowym w Ustrzykach Górnych) czy obóz w rejonie Karkonoszy (z bazą w Karpaczu). Jak widać choćby po takich propozycjach, oferta częstochowskiego PTTK wykracza czasami bardzo daleko poza granice naszego makroregionu – w kalendarzu imprez są wyjazdy m.in. do Opola, Krakowa, Warszawy czy w Beskid Śląski.  
Wszystkie propozycje są ogólnodostępne. Trzeba jedynie wcześniej skontaktować się z konkretnym organizatorem. Za niektóre zajęcia uczestniczki i uczestnicy zapłacą równe zero złotych – inne są odpłatne.

Po szczegóły – daty, miejsca zbiórek, ewentualna odpłatność, dane organizatorów i kontakt do nich – można też śmiało klikać na baner ,,Lato w Mieście” na stronie głównej miasta. Może się zdarzyć tak, że w letnim harmonogramie coś się zmieni czy przesunie – za wszelkie takie zmiany odpowiedzialni są organizatorzy.
Swoją porcję zajęć ,,Lata w mieście 2024” przygotowały też częstochowskie szkoły. W tym roku organizacji letniego wypoczynku podjęły się 23 placówki. Wśród propozycji: jednodniowe wycieczki, półkolonie czy „otwarte drzwi” – wszystko dofinansowane przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta. O szczegółowe informacje należy się zwracać do dyrekcji szkół-organizatorów.
Ilustracja: Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0168 seconds.