Z ostatniej chwili

Lekcje żeglarstwaa

2020-07-28 11:23:27 informacje
img

Polski Związek Żeglarski zaprasza do udziału w 8. edycji programu PolSailing 2020. Bezpłatne zajęcia odbywają się codziennie w Parku Lisiniec w godz. 16.00-19.00.

PolSailing, czyli Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej, to największy w Polsce, kompleksowy program wsparcia i popularyzacji żeglarstwa adresowany nie tylko do dzieci i młodzieży, ale też do całych rodzin. Obejmuje szkolenie  teoretyczne i praktyczną naukę żeglowania na łódkach typu Optimist oraz deskach windsurfingowych pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Program obejmuje także warsztaty, spotkania moderowane, gry sprawnościowe i zabawy terenowe. Uczestnicy i uczestniczki otrzymają podręcznik „ABC Optimista” lub „ABC windsurfingu”, kartę umiejętności, a na koniec „certyfikat Zdolnego Żeglarza”.

Zajęcia w klasie Optimist prowadzone są w kilku miastach. W Częstochowie  odbywają się codziennie w Parku Lisiniec, w godzinach od 16.00 do 19.00. W ostatnich tygodniach wakacji także w godzinach dopołudniowych oraz w weekendy.

W ramach program „Cała Rodzina pod Żaglami za Miastem” organizowane będą rejsy jachtem żaglowym po Zalewie w Poraju, w każdy weekend sierpnia.  2 sierpnia w Parku Lisiniec zaplanowano piknik  dla wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z żeglarstwem. Będą zabawy ruchowe, konkursy i niespodzianki.

Aby wziąć udział, należy wypełnić formularz rejestracyjny, który znajduje się na stronie:
https://www.polsailing.pl/polsailing-program

Szczegółowych informacji udziela koordynator regionalny Jarosław Cieślak pod nr tel.  502 272 349 lub mailem: czestochowa@pya.org.pl.

Akcja jest organizowana przez Polski Związek Żeglarski i współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Page generated in 0.0192 seconds.