Z ostatniej chwili

Liczenie bezdomnych

2018-01-25 11:32:01 informacje
img

Częstochowscy strażnicy miejscy brali udział w nocnym liczeniu bezdomnych, które w nocy ze środy na czwartek odbyło się na terenie Częstochowy - informuje Straż Miejska. 
Liczenie osób bezdomnych rozpoczęło się w środę o godz. 19.00, a zakończyło w czwartkową noc ok. godz. 2.00. Zadanie koordynował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ale oprócz pracowników MOPS-u wzięli w nim udział również częstochowscy strażnicy miejscy, policjanci, streetworkerzy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i inne podmioty Partnerstwa Lokalnego działające na rzecz przeciwdziałania bezdomności w mieście. Częstochowa była podzielona na sektory i każda grupa kontrolna miała przeprowadzić liczenie w określonym rejonie, wcześniej omówionym na spotkaniu roboczym w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Odwiedzono m.in.: pustostany, altany, ogródki działkowe, OPOPA, zakład karny, szpitale i inne miejsca znane z pobytu w nich osób bezdomnych.
Ostateczna liczba bezdomnych będzie znana w najbliższych dniach i poda ją koordynator liczenia - częstochowski MOPS.
W trakcie liczenia bezdomni otrzymywali też gorące pożywienie, herbatę oraz suchy prowiant przygotowany przez MOPS.
Oprócz nocnego liczenia częstochowscy strażnicy miejscy w okresie zimowym codziennie kontrolują pustostany, zimne piwnice, altany itp., gdzie bezdomni są narażeni na niskie temperatury. Przebywanie osób bezdomnych można zgłaszać do dyżurnego Straży Miejskiej w Częstochowie (tel. 986).
Fot. Materiały częstochowskiej Straży Miejskiej

Page generated in 0.0322 seconds.