Z ostatniej chwili

MZD już z decyzją

2021-07-05 12:09:27 informacje
img

MZD ma już ważną drogową decyzję wojewody. Chodzi o decyzję, która zezwala na realizację niezwykle istotnej inwestycji drogowej:  przebudowy al. Wojska Polskiego – poinformowało w piątek Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Decyzję zezwalającą na realizację inwestycji drogowej (ZRiD) w przedmiocie przebudowy al. Wojska Polskiego częstochowski Miejski Zarząd Dróg otrzymał od służb Wojewody Śląskiego z datą 30 czerwca.   

Trwają przygotowania do przekazania placu budowy wykonawcy i wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu w obrębie przebudowywanego odcinka od skrzyżowania z al. Jana Pawła II do ul. Rakowskiej. 

Zgodnie z przekazywanymi już wcześniej informacjami, rozpoczęcie obowiązywania zmian w organizacji ruchu przy al. Wojska Polskiego i początek prac przewiduje się na drugi tydzień tego miesiąca (7-14 lipca). Termin zależy m.in. od tempa instalacji oznakowania, wyznaczania wygrodzeń, łącznic itp. na blisko 6-kilometrowym odcinku, przy którym dojdzie do licznych modyfikacji w ruchu. 

Konkretna data wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu i rozpoczęcia robót budowlanych przy al. Wojska Polskiego zostanie podana już wkrótce. Wszelkie szczegóły na stronie Miejskiego Zarządu Dróg pod adresem www.mzd.czest.pl  

Page generated in 0.0157 seconds.