Z ostatniej chwili

MZDiT szuka choinki

2018-11-22 19:11:33 informacje
img

Wielkimi krokami zbliża się okres świąteczny, przed którym miasto, ze wsparciem Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu, ponownie zostanie pięknie przystrojone w świąteczne ozdoby i iluminacje świetlne. 

Jak zwykle najwięcej emocji wzbudza instalacja na głównych placach Częstochowy drzew, które ozdobione stosownymi ornamentami przykuwają wzrok przechodniów i w największym stopniu przybliżają nam atmosferę świąt Bożego Narodzenia. 
Trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia prac związanych ze zdobieniem Częstochowy, które mają się zakończyć 8 grudnia podczas oficjalnej inauguracji świątecznych iluminacji na pl. Biegańskiego. Wstępny wybór choinek „kandydatek” do zacnego miana drzewa świątecznego został wykonany, jednak wciąż nie zapadła jeszcze decyzja o lokalizacji konkretnych drzew na placach.
Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie zwraca się z apelem do mieszkańców miasta i regionu, którzy w najbliższych dniach planują usunięcie kilkunastometrowych drzew iglastych ze swoich działek i otoczenia domostw, o kontakt. Jeśli wycinka drzewa jest konieczna, przesądzona, ostateczna i poparta stosownymi zgodami administracyjnymi, to zainteresowane osoby, które chcą dać swojemu drzewu drugie życie, mogą się zgłosić do Wydziału Oświetlenia MZDiT w Częstochowie (tel. 34 366 43 05 wew. 170). Choinka, którą zostanie nieodpłatnie przekazana, stanie na jednym z placów na terenie Częstochowy – a jeśli spełni określone parametry, być może nawet zostanie zainstalowana w centralnym punkcie pl. Biegańskiego! Poszukiwanymi gatunkami drzew są m.in. świerk, daglezja i jodła. Zgłoszone propozycje zostaną poddane  oględzinom, a w przypadku akceptacji, będą przetransportowane na koszt MZDiT do miejsca docelowego.
- Czekamy na Wasze propozycje. Wspólnie stwórzmy bożonarodzeniowy klimat Częstochowy! - apeluje Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZDiT i MPK w Częstochowie

Ilustracją tekstu jest zdjęcie z instalacji świątecznego drzewa na pl. Biegańskiego z ubiegłego roku

Page generated in 0.0295 seconds.