Z ostatniej chwili

Magia Futbolu w Jurajskiej

2023-10-11 11:45:30 informacje
img

Na całym świecie są miliony, ba... miliardy fanów piłki nożnej. Dyscyplina ta, jak żadna inna, rozpala emocje i podnosi ciśnienie, zwłaszcza kiedy piłka jest w polu karnym! Także w Polsce futbol od lat ma swoje wierne grono wielbicieli.

O wyjątkowości i sile tego sportu będzie się można przekonać w Galerii Jurajskiej. Do 20 października w centrum handlowym czeka na Was unikalna wystawa „Magia Futbolu", na której możecie zobaczyć niesamowite pamiątki m.in. z Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy.

Cała wystawa to cztery strefy, które wypełnia ponad 100 jedynych w swoim rodzaju eksponatów nawet z lat 50. XX wieku.

Wśród nich – m.in. buty piłkarskie z różnych epok, gigantyczne rękawice bramkarskie, koszulki znanych graczy (m.in. Zinédine Zidane), piłki z całego świata np. z Mistrzostw Świata w USA, a także unikalne proporczyki z Euro 1992, 1996 i 2004.

Prawdziwą gratką wystawy jest też największa na świecie kolekcja maskotek z Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, w której zobaczycie m.in. lwa Willie'ego z 1966 r. czy wilka Zabivaka z 2018 r., a także aż 4 olbrzymie maskotki!

Odwiedzając wystawę, można też przenieść się w czasie, poznając historię tej dyscypliny, a także najważniejsze wydarzenia, które zmieniły piłkę nożną. Ekspozycja przybliża również dzieje polskiego futbolu, w tym największe zwycięstwa, które przez lata obrosły legendą.

Zwróćcie szczególną uwagę na piłki z Mistrzostw Świata w 1974, 1978 i 1982 r.
„Magia Futbolu" to prawdziwa gratka, dla każdego, kto jest fanem piłki nożnej.

Wystawa dostępna jest w godzinach otwarcia Galerii Jurajskiej.
Wstęp jest bezpłatny!

Page generated in 0.0154 seconds.