Z ostatniej chwili

Mamy najlepszy grunt inwestycyjny w całym województwie

2023-10-06 11:15:20 informacje
img

W Warszawie prezydent Krzysztof Matyjaszczyk odebrał statuetkę Grunt na Medal 2023 podczas finałowej gali X edycji ogólnopolskiego konkursu na najlepsze tereny inwestycyjne w poszczególnych województwach. Nagrodzonym gruntem są „Skorki” przy ul. Ekonomicznej – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Uroczysty finał odbył się 4 października na PGE Narodowy podczas PAIH Forum Biznesu „Porozmawiajmy o eksporcie", gdzie oprócz przedstawicieli biznesu z całego świata spotkały się także nagrodzone samorządy.

– Jestem dumny, że to właśnie nasz teren został uhonorowany ważnym państwowym laurem, bo trzeba pamiętać, że wyłonione tereny muszą spełniać standardy inwestycyjne Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Żeby przejść procedury z tym związane, potrzeba było mrówczej pracy i zaangażowania. Liczę, że zdobyty „Grunt na Medal” zwiększy zainteresowanie inwestorów wybranymi działkami – komentował sukces prezydent Częstochowy.

Formuła konkursu zakłada wielostopniową procedurę badania potencjału zgłoszonych działek, a także ocenę poziomu kształcenia i dostępności kadr w danej lokalizacji. Ostatnim etapem była prezentacja, którą przygotowało i przeprowadziło Centrum Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Częstochowy, oraz wizja lokalna terenu.

Konkurs jest organizowany przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu SA wspólnie z Marszałkami Województw oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora.

Zwycięski teren inwestycyjny „Skorki” zlokalizowany jest przy ul. Ekonomicznej. Kompleks o powierzchni 3,7 ha objęty został statusem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i czeka na zagospodarowanie przez inwestora.

Fot. Anna Tymoshenko / COI

Page generated in 0.0181 seconds.