Z ostatniej chwili

Mamy wybitną młodą golfistkę

2019-10-11 12:57:09 informacje
img

Matylda Krawczyńska od 2018 roku jest w polskiej narodowej kadrze golfowej. W rozegranych w sierpniu na Słowacji międzynarodowych zawodach osiągnęła wynik najlepszy wśród Polek. Z 13-letnią sportsmenką w Urzędzie Miasta spotkał się prezydent Krzysztof Matyjaszczyk - informuje Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta.   

Podczas turnieju Slovak International Junior Amateur Championship 2019 w ośmioosobowej, mieszanej kadrze narodowej znalazły się cztery zawodniczki – Matylda okazała się wśród nich najlepsza. Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz XXV Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Juniorek częstochowska golfistka zdobyła złoto. Awansowała także na 1. pozycję rankingu Polskiego Związku Golfowego w swojej kategorii wiekowej.

Tak duże sukcesy młodej golfistki to rzadkość. Zaznajomionym z zasadami golfa wiele powie fakt, że handicap częstochowianki to 3.7. Handicap (HCP) określa poziom gry zawodniczki lub zawodnika – wynik Matyldy, biorąc pod uwagę jej wiek, jest znakomity.   

Matylda na co dzień trenuje w Rosa Private Golf Club. Do zainteresowania się tą dyscypliną zachęcił ją tata. Dziś – mając sporo sukcesów na koncie – do regularnych treningów motywuje się już sama. Ma na tyle doświadczenia, że udział w dużych turniejach już jej nie stresuje. Jej sportowym idolem jest amerykański golfista Tiger Woods.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

 

Page generated in 0.0137 seconds.