Z ostatniej chwili

Mandaty zapłacisz kartą

2018-02-06 10:31:01 informacje
img

Mandaty zapłacisz kartą
Częstochowska policja otrzymała 20 terminali płatniczych, dzięki którym można natychmiast uregulować należność za wykroczenie, nie tracąc czasu. Trzeba jedynie pamiętać, że karta musi być własnoręcznie podpisana przez właściciela. 
Rozwiązanie -  informuje Policja - jest dostępne również dla osób, które popełniły wykroczenia, a na co dzień nie mieszkają w Polsce i które nie zawsze mają przy sobie polską walutę. Terminal przeliczy należność, a opłacający będzie widział kwotę na wyświetlaczu.
Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku umożliwiło policji oraz innym służbom używanie terminali płatniczych. Policjanci ruchu drogowego w całym województwie śląskim już otrzymali lub w najbliższych dniach otrzymają łącznie 254 takie urządzenia, które będą sukcesywnie wprowadzane do użycia w poszczególnych komendach.
W Częstochowie w terminale wyposażono 20 radiowozów z wydziału ruchu drogowego. Dzięki nowym urządzeniom kierowca, który został ukarany mandatem, będzie mógł od razu opłacić grzywnę, używając swojej karty płatniczej. Trzeba pamiętać, że karta musi być własnoręcznie podpisana przez właściciela. 
W przypadku tej formy płatności ukarany mandatem nie będzie ponosił żadnych dodatkowych opłat za przelew. 
5 lutego w Częstochowie odbył się briefing prasowy z udziałem przedstawicieli lokalnych mediów, podczas którego Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie nadkom. Grażyna Dudek omówiła sposób działania terminali wykorzystywanych przez polską policję. Ukarany mandatem, dzięki wykorzystaniu karty płatniczej lub aplikacji w telefonie (blik lub system płatności zbliżeniowej dostępny na telefony komórkowe) łatwo i szybko na miejscu, bez ponoszenia jakichkolwiek dodatkowych opłat uiści grzywnę natychmiast po jej nałożeniu przez policjanta.
Na tę chwilę sposób dokonywania płatności nie dopuszcza opłacania mandatów otrzymanych wcześniej ani tych, które ukarani zdecydowali się opłacić w sposób inny niż na miejscu dzięki użyciu terminala.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0299 seconds.