Z ostatniej chwili

Masz czworonoga? Miasto sfinansuje jego sterylizację lub kastrację

2019-04-02 10:39:47 informacje
img

1 kwietnia ruszył program sterylizacji i kastracji psów i kotów mających właścicieli. Aby z niego skorzystać, opiekunowie zwierzaków wypełniają zgłoszenie, a po jego pozytywnej weryfikacji otrzymują skierowanie do lecznicy ustalonej przez miasto dla danej dzielnicy - informuje Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Program obejmuje całą Częstochowę, a rozliczanie funduszy na jego cel będzie się odbywało dla każdej z 20 dzielnic oddzielnie. Pula środków finansowych na każdą dzielnicę wynosi 5100 zł. Dla 13 dzielnic finansowanie odbywa się ze środków budżetu obywatelskiego; dla pozostałych 7 dzielnic – ze środków budżetu miasta, którymi dysponuje Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta.  

Zwierzę musi mieć książeczkę zdrowia oraz ukończone 6 miesięcy. W przypadku psów wymagane jest ponadto zaświadczenie o ostatnim szczepieniu przeciwko wściekliźnie.

O zabiegu sterylizacji/kastracji decydują lekarze weterynarii z 7 lecznic wybranych i ustalonych przez miasto dla danej dzielnicy. Właściciel zwierzaka zobowiązany jest zapoznać się z zasadami programu i wypełnić zgłoszenie. Po pozytywnej weryfikacji otrzymuje skierowanie do wybranej lecznicy dla zwierząt celem umówienia się na zabieg.

Treść zasad oraz zgłoszenia (wnioski) zamieszczone są na stronie czestochowa.pl w zakładce Miasto – Środowisko, pod hasłem „sterylizacja zwierząt właścicielskich”.

Ponadto druki zasad programu sterylizacji i kastracji psów oraz kotów posiadających właścicieli oraz druki zgłoszenia do udziału w programie będą do pobrania w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Częstochowy, ul. Śląska 11/13. Szczegółowych informacji na temat programu udziela Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa UM w pokoju nr 215, na II piętrze Urzędu Miasta przy ul. Śląskiej 11/13, tel. (34) 370 74 16.

Zadanie określone jest w „Programie opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Częstochowy na 2019 rok”, przyjętym przez Radę Miasta Częstochowy.  

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0416 seconds.