Z ostatniej chwili

Matka z promilami

2018-03-30 11:18:00 informacje
img

Policjanci z Komisariatu IV zatrzymali 34-latkę, która opiekowała się 3-letnią córeczką, mając w organizmie prawie 4 promile. Kobieta nawet nie zauważyła, kiedy dziecko wyszło na ulicę i w koszulce z krótkim rękawkiem biegało po chodniku. Maluchem zaopiekowali się przypadkowi przechodnie - informuje częstochowska Policja.
W środę po południu oficer dyżurny z komisariatu IV otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że po ul. Katedralnej biega bez opieki mała dziewczynka. Widok dziecka ubranego nieadekwatnie do pory roku i temperatury na dworze wzbudził zainteresowanie przypadkowych przechodniów, którzy okryli 3-latkę kocykiem i poinformowali o wszystkim policję. Jak ustalili mundurowi, którzy przyjechali na miejsce, matka dziewczynki wybrała się tego dnia do znajomej i spożywała z nią alkohol. W trakcie spotkania nie zauważyła nawet, kiedy dziecko wyszło na ulicę, ubrane w koszulkę z krótkim rękawkiem. Badanie wykazało w organizmie kobiety prawie 4 promile alkoholu. 
34-latka trafiła do policyjnej celi, a jej dziecko pod opiekę babci. Nieodpowiedzialna matka w Prokuraturze Rejonowej Częstochowa-Południe usłyszy zarzut narażenia dziewczynki na utratę życia i zdrowia. Grozi jej nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Page generated in 0.0374 seconds.