Z ostatniej chwili

Medale i pucharowe sukcesy naszych kijkarzy

2018-10-09 16:04:32 informacje
img

Mistrzostwa Europy Nordic Walking na dystansie 10 km oraz finał Pucharu Europy 2018 na dwóch dystansach - 5 i 10 km w ostatnią sobotę września miały miejsce w austriackim Bleiburgu.
W Mistrzostwach Europy reprezentanci Viking Nordic Team Częstochowa wywalczyli srebrny - Mariola Pasikowska (K30) i brązowy medal - Daniel Wojtasiński (M40). Oboje zostali zwycięzcami klasyfikacji generalnej Pucharu Europy (Białoruś, Polska, Austria) na dystansie 5 kilometrów.
Na dystansie 10 km (Białoruś, Słowenia, Niemcy, Polska, Austria) Mariola Pasikowska również zdobyła Puchar Europy, a Daniel Wojtasiński zajął drugie miejsce.
W klasyfikacji generalnej ENWO (European New Walking Organization) uwzględniającej punkty zdobyte na wszystkich zawodach rangi Mistrzostw Europy i Pucharu Europy (łącznie 9 startów) na wszystkich dystansach (5,10,21 km) bez podziału na kategorie wiekowe - Mariola Pasikowska została sklasyfikowana na pierwszym, a Daniel Wojtasiński na ósmym miejscu w Europie.