Z ostatniej chwili

Medalowe zawodniczki w urzędzie

2023-11-06 13:56:05 informacje
img

Powodów do gratulacji dziewczynom z Częstochowskiego Kolarskiego Klubu Sportowego „Kolejarz-Jura” było sporo, bo ten rok jest dla nich bogaty w sukcesy – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

2 listopada w Urzędzie Miasta młodym zawodniczkom „Kolejarza-Jura” gratulował prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Towarzyszył mu naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Robert Jasiak. A z wizytą przyszły trzy zawodniczki klubu. 

Nadia Hartman ma na koncie złoto w Mistrzostwach Polski w jeździe dwójkami na czas, a także dwa srebra – w wyścigu indywidualnym na czas w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży na szosie (Mistrzostwa Polski dla tej kategorii) i w wyścigu indywidualnym na 2 km w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży na torze (Mistrzostwa Polski dla tej kategorii). Zajęła też 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. 

Milena Tokarska dzierży złoty krążek Mistrzostw Polski w jeździe dwójkami na czas oraz brązowy w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski. Zdobyła też 5. miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kolarstwie górskim. 

Marta Marek to reprezentantka naszego kraju w kadrze juniorek. Na koncie ma 5 wygranych wyścigów Pucharu Polski. W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski ma 3 lokatę. Zajęła też 6. miejsce na Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym (start wspólny). Jako kolarka szosowa ma za sobą starty w Mistrzostwach Świata (w szkockim Glasgow) i w Mistrzostwach Europy w kolarstwie szosowym (w holenderskim Drenthe). 

Sportsmenkom towarzyszyli prezes Częstochowskiego Kolarskiego Klubu Sportowego „Kolejarz-Jura” Grzegorz Gronkiewicz oraz ich trener Kacper Gronkiewicz.

Fot. Łukasz Kolewiński (UM) 

Page generated in 0.0164 seconds.