Z ostatniej chwili

Miał ponad 2 promile i kąpał się na Adriatyku w miejscu zabronionym

2020-08-03 11:27:56 informacje
img

Częstochowscy strażnicy miejscy na wniosek ratowników WOPR podjęli w środę interwencję wobec dwóch mężczyzn, którzy kąpali się w miejscu zabronionym w zbiorniku Adriatyk w Parku Wypoczynkowym Lisiniec. Jeden z mężczyzn miał ponad 2 promile alkoholu - informuje częstochowska Straż Miejska.

W Parku Wypoczynkowym Lisiniec od środy do piątku trwa akcja profilaktyczno-edukacyjna „Bezpieczne Wakacje” prowadzona przez częstochowską Policję i Straż Pożarną. W środę w działaniach uczestniczyli też częstochowscy strażnicy miejscy. W trakcie ćwiczeń z ratownictwa wodnego funkcjonariusze Straży Miejskiej zostali poproszeni przez ratowników WOPR o podjęcie interwencji wobec dwóch mężczyzn, którzy kąpali się „na dziko” w miejscu zabronionym.

Po wyjściu z wody jeden z mężczyzn zaczął głośno używać słów wulgarnych. Strażnicy miejscy nałożyli na mężczyznę mandat z art. 55 Kodeksu Wykroczeń, który stanowi: „Kto kąpie się w miejscu, w którym jest to zabronione, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany”. Mężczyzna z minuty na minutę stawał się agresywny i czuć było od niego alkohol. Został przewieziony przez strażników miejskich na I Komisariat Policji. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został umieszczony w OPOPA i pozostawiony do dyspozycji policjantów z I Komisariatu.

Fot. Materiały Straży Miejskiej

Page generated in 0.0139 seconds.