Z ostatniej chwili

Międzynarodowy Dzień Jazzu z Braćmi Oleś i Pianohooliganem

2018-04-26 10:44:17 informacje
img

Koncert braci Oleś – Marcina i Bartłomieja – z Piotrem Orzechowskim, znanym lepiej jako Pianohooligan organizuje 30 kwietnia Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater" (ul. Dąbrowskiego 1). Początek koncertu o godz. 19.00. Usłyszymy muzykę Joe Zawinula z albumu, który trio właśnie przygotowuje - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Po współpracy z uznanym amerykańskim pianistą Kenny Wernerem i bardzo dobrze przyjętej płycie "Shadows" bracia zapraszają do współpracy utalentowanego, wybitnego pianistę młodego pokolenia – Piotra Orzechowskiego vel Pianohooligan, zwycięzcę O!lśnienia 2017 w kategorii muzyka poważna. Nagrodę otrzymał za płytę "24 Preludes & Improvisations", jak napisano w uzasadnieniu "za odwagę, wirtuozerię, talent i błyskotliwość w łączeniu jazzu z klasyką".
Prapremierowy koncert obejmuje materiał z przygotowanego albumu z muzyką zmarłego przed kilku laty austriackiego pianisty Joe Zawinula, który zasłynął jako kompozytor i lider Weather Report – jednego z najsłynniejszych zespołów jazzowych wszech czasów.
Koncert odbywa się z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu - przypadającego 30 kwietnia święta ustanowione 7 lat temu przez UNESCO. Data powiązana jest z obchodzonym w kwietniu w USA miesiącem jazzu. Święto jest okazją, aby docenić wybitnych przedstawicieli tego gatunku oraz ukazać jazz jako twórczość przynoszącą radość i satysfakcję zarówno wykonawcom, jak i publiczności.  
Bilety w cenie 30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu) oraz 100 zł (pakiet 4 biletów w przedsprzedaży) dostępne są w siedzibie OPK "Gaude Mater".

 

Page generated in 0.0375 seconds.