Z ostatniej chwili

Miejskie Dni Inteligentnej Energii

2019-10-15 11:00:29 informacje
img

Częstochowa uczestniczy w europejskiej inicjatywie mającej przyczynić się do redukcji negatywnego wpływu procesów energetycznych na środowisko. Od 15 do 18 października w Urzędzie Miasta będzie można zasięgnąć informacji o warunkach rozliczeń za energię elektryczną, ciepło sieciowe, gaz ziemny, wodę i odprowadzanie ścieków - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Organizacja Miejskich Dni Inteligentnej Energii w Częstochowie wynika z uczestnictwa miasta w Porozumieniu Burmistrzów – europejskiej inicjatywie mającej na celu poprawę efektywności wykorzystania paliw i energii oraz ograniczenie negatywnego wpływu procesów energetycznych na środowisko. Częstochowa została sygnatariuszką Porozumienia w 2013 roku.  

14 października w sali sesyjnej Urzędu Miasta Miejskie Dni Inteligentnej Energii zainicjował cykl szkoleń „Zarządzanie zużyciem i kosztami ciepła sieciowego przy zachowaniu komfortu cieplnego” dla zarządców i administratorów miejskich obiektów użyteczności publicznej oraz zarządców wielorodzinnej zabudowy mieszkaniowej. Partnerem tego działania informacyjno-edukacyjnego jest firma Fortum, producent i dystrybutor ciepła na terenie miasta.

Od 15 do 18 października w ramach Miejskich Dni Inteligentnej Energii zaplanowano dni otwarte w Wydziale Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta (ul. Śląska 11/13). W pokoju nr 416 pracownicy Referatu Optymalizacji Zaopatrzenia w Media będą udzielać informacji o warunkach rozliczeń odbiorców za energię elektryczną, ciepło sieciowe, gaz ziemny oraz wodę i odprowadzenie ścieków.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0197 seconds.