Z ostatniej chwili

Miejskie murale w folderze promocyjnym

2019-08-02 11:48:23 informacje
img

Miejskie Centrum Informacji Turystycznej wydało folder turystyczny ze zdjęciami częstochowskich murali – tych samych, które znalazły się w tegorocznym miejskim kalendarzu - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Ulotkę stworzono na podstawie zdjęć i opisów z kalendarza. Jest wynikiem sporego zainteresowania muralami, zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Opracowanie służy poznaniu elementów sztuki artystycznej w miejskiej przestrzeni oraz zachęca do zwiedzania miasta „muralowym szlakiem”.

Folder z muralami jest dostępny za darmo w Miejskim Centrum Informacji Turystycznej przy al. Najświętszej Maryi Panny 65 (czynne od poniedziałku do soboty od 9.00 do 17.00).

Przypomnijmy, że na kartach miejskiego kalendarza znalazły się zarówno mniejsze, jak i ogromne obrazy sztuki ulicznej, autorstwa m. in. takich artystów, jak: Tomasz Sętowski, Jacek Sztuka, Michał Błach, Egon Fietke czy Monstfur. Autorem zdjęć murali jest pracownik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta, pasjonat fotografii (m.in. pomysłodawca konkursu fotograficznego „Klimaty Częstochowy) Adam Markowski. Kalendarz zatytułowany „Sztuka wielkiego formatu” otrzymał II nagrodę w kategorii „kalendarz administracyjny” na V Międzynarodowym Konkursie Kalendarzy ZoomArt 2019.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0181 seconds.