Z ostatniej chwili

Miejskie zapasy środków ochrony

2020-12-30 12:23:04 informacje
img

Wydział Zarządzania Kryzysowego Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Urzędu Miasta cyklicznie pozyskuje i doposaża w środki ochrony i dezynfekcji miejskie służby i instytucje. Na bieżąco monitoruje też ich potrzeby w tym zakresie - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Obecnie w miejskich magazynach jest m.in. ok. 105 tys. różnego typu maseczek, 450 tys. par rękawiczek, około 1 tys. przyłbic, 500 ubrań ochronnych, 16,3 tys. sztuk płynów dezynfekcyjnych (w pojemnikach od 0,5 do 5 litrów) i 2,9 tys. sztuk koncentratu do dezynfekcji powierzchni. We wszystkie te środki sukcesywnie wyposażane są m.in. miejskie służby, inspekcje, straże, pomoc społeczna, a także szkoły i przedszkola.
W tym roku na zakup niezbędnego wyposażenia i systematyczne dezynfekcje (oddziałów szpitalnych, karetek, pojazdów MPK i Straży Miejskiej) wydano ok. 2,2 mln zł. Niedawno też - kosztem ok. 40 tys. zł - zmodernizowano miejskie powierzchnie magazynowe (pojawiły się nowe regały, wózki, system ogrzewania).
29 grudnia pomieszczenia miejskich magazynów odwiedził prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Razem z naczelnikiem wydziału Rafałem Kusalem rozmawiał o stanie wyposażenia, a co za tym idzie, o obecnym przygotowaniu miasta do walki z pandemią.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0156 seconds.