Z ostatniej chwili

Mieli po 3 promile i wjechali w drzewo

2019-05-24 12:04:29 informacje
img

Myszkowscy policjanci z ruchu drogowego interweniowali wobec 39-letniej kobiety i 37-latka, którzy swoją podróż skodą super b zakończyli na drzewie. Uczestnicy zdarzenia byli pijani i żaden z nich nie przyznawał się do winy. Gdy wytrzeźwieli, wszystko wyszło na jaw… - informuje myszkowska Policja. 

Dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał informację, że w Poraju na ul. Armii Krajowej doszło do zdarzenia drogowego. Mundurowi z wydziału ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce, zastali zniszczoną skodę superb. Obok pojazdu oczekiwała pijana para. Badania wykazały po 3 promile alkoholu w ich organizmach. Oboje próbowali wmówić policjantom, że każdy z nich był jedynie pasażerem samochodu. Policjanci nie dali się zwieść. Zebrany przez nich materiał dowodowy pozwolił przedstawić zarzuty 39-letniej kobiecie. Jak się okazało, to ona kierowała samochodem „na podwójnym gazie”. Kobieta nie posiadała też prawa jazdy, gdyż wcześniej straciła je za jazdę w stanie nietrzeźwym. 39-latka z Myszkowa przyznała się do winy. Nieodpowiedzialnej kobiecie, oprócz wysokiej grzywny, grozi dodatkowo nawet 3 lata za kratami. Odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej.

Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym jest przestępstwem, zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Pamiętajmy, że wypicie nawet jednego kieliszka wódki czy jednego piwa powoduje zmiany reakcji kierującego na warunki drogowe.

Policja apeluje do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego w stanie nietrzeźwym: nie bądźmy bierni i nie powierzajmy naszego zdrowia i życia oraz bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego w ręce pijanego kierowcy!

Fot. Materiały myszkowskiej Policji

 

Page generated in 0.0304 seconds.