Z ostatniej chwili

Mikołajki w MDK

2023-12-06 08:16:08 informacje
img

Mikołajki w MDK
Miejski Dom Kultury w Częstochowie wraz z Teatrem „A czemu?” przygotowali dla  milusińskich bajkę-spektakl dla dzieci „Czerwony Kapturek” w reżyserii Małgorzaty Pilczuk.
Spektakl odbędzie się 6 grudnia o godz. 15.00 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury (ul. Łukasińskiego 50/68).
Wstęp wolny po okazaniu bezpłatnej wejściówki dostępnej w krytej pływalni pod tym samym adresem (maksymalna ilość wejściówek wydawana jednej osobie to 6 sztuk). Dzieci, które przyjdą w czasie rozpoczęcia spektaklu bez wejściówki - pod warunkiem, że będą wolne miejsca - też będą wpuszczane.
*
„Czerwony Kapturek” jest klasyczną baśnią znaną w różnych wersjach w wielu zakątkach świata.
- W wersji chińskiej pożerającym był tygrys, a we włoskiej ogrzyca. Spokojnie. My stawiamy na wilka, ale niech Państwa nie zaskoczą dodatkowi bohaterowie, którzy dostarczą historii powiewu świeżości i masy dobrego humoru - zapowiadają organizatorzy. - Nasza wersja łączy kilka znanych w tej szerokości geograficznej wariantów i przypomina najbardziej znane, Charlesa Perraulta, braci Grimm oraz wykorzystuje w piosenkach wierszowaną bajkę Jana Brzechwy, o tym samym tytule. Zobaczycie Państwo opowieść o odwadze, samodzielności, stawianiu granic i ekologii w zabawnej, dla dużych i małych, widzów odsłonie.
Scenariusz: Dominik Fraj
Reżyseria: Małgorzata Pilczuk / Dominik Fraj
Muzyka: Magdalena Gorwa
Kostiumy: Anna Kokocińska
Scenografia: Piotr Kurzawa
Plakat: Alicja Koszutska

Page generated in 0.0233 seconds.