Z ostatniej chwili

Mikrokosmos na urodzinach Galerii Jurajskiej

2019-09-25 21:20:15 informacje
img

Funkowy koncert ekscentrycznego zespołu Mikrokosmos w ramach 10. Urodzin Galerii Jurajskiej odbędzie się w niedzielę 29 września. Zespół usłyszymy na scenie zewnętrznej o godz. 18.30, tuż przed gwiazdą wieczoru - grupą Lady Pank (jej występ jest planowany na godz. 20.00).
Zespół w połowie tworzą częstochowianie. A cały skład to: Łukasz Klec, Dawid Ptak, Wojtek Świtalski, Krzysztof Lam, Jakub Byczek, Daniel Kusak.
Choć śpiewamy po polsku, gramy we wszystkich językach świata. W ostatnich miesiącach skakaliśmy w wielu miejscach Polski, od dużych festiwali, po małe kluby, udowadniając, że na tej planecie buja cały czas - mówią o sobie. - Graliśmy już przed takimi artystami jak Kult, Nocny Kochanek, Akurat, Grubson, Krzysztof Krawczyk, czy Smolik/Kev Fox.
Pięknie opisują także swe powstanie: - Nie tak dawno temu, całkiem niedaleko od miejsca, w którym właśnie siedzisz, szóstka ludzi utworzyła krąg, z którego zaczęły wydobywać się dźwięki. Splatały się powoli, tworząc frazy i harmonie, coraz bogatsze i bogatsze, aż z ich chaosu wyłonił się Mikrokosmos. Jego członków połączyła miłość do funku, groove`u, brzmień wszechświata i energii, którą współtworzą.
- Staramy się być praktykami dobra, w któe wierzymy, dlatego też bierzemy udział w takich inicjatywach jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, czy uczestnicząc w imprezie charytatywnej #GraMyDoBBro w bielskim Teatrze Polskim, grając obok wielu znamienitych artystów - dodają.
Niedawno Mikrokosmos zadebiotował z audiowizualnym wydarzeniem pt. „Mikropoezje!”, które jest widowiskiem łączącym autorską muzykę, interpretacje klasyków polskiej poezji oraz animacje i film.
Na częstochowskim koncercie zobaczmy i posłuchajmy ich koniecznie.

Page generated in 0.0288 seconds.