Z ostatniej chwili

Minecraft, hip-hop i zawodowa Częstochowa

2021-01-08 12:00:46 informacje
img

Przed dziećmi i młodzieżą drugi tydzień ferii. Mimo pandemii i wynikających z niej ograniczeń związanych zwłaszcza z wypoczynkiem na świeżym powietrzu, częstochowski samorząd przygotował ofertę, z której będzie mogła skorzystać młodzież - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.  
Obowiązujące przepisy wymusiły przeniesienie części aktywności do świata wirtualnego.
- Postanowiliśmy wykorzystać ten fakt i zaprosić młodych ludzi do współtworzenia przestrzeni publicznej - mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. - Ich zadaniem będzie budowa szkoły średniej swoich marzeń w grze MINECRAFT. Do udziału zapraszamy wszystkie uczennice i uczniów szkół ponadpodstawowych z Częstochowy oraz młodzież z klas VII i VIII z naszego miasta i Subregionu Północnego Województwa Śląskiego (czyli z powiatów częstochowskiego, kłobuckiego i myszkowskiego).
Projekt, na podstawie którego ma powstać wyjątkowy budynek nowoczesnej szkoły, stworzyli uczniowie częstochowskich szkół technicznych. Przy okazji, wykorzystując działania w świecie wirtualnym, mieszkanki i mieszkańcy mogą zapoznać się z bogatą ofertą częstochowskich szkół technicznych i branżowych, do których wyboru podczas rekrutacji miasto konsekwentnie zachęca.
Całą akcję promuje clip „Zawodowa Częstochowa”, który stworzył we współpracy z częstochowskim Centrum Obsługi Inwestora Piotr „Dziker” Chrząstek – częstochowski twórca znany ze swej miłości do hip–hopu.
Spot z pełną ofertą częstochowskich szkół technicznych i branżowych, zachęcający do gry MINECRAFT nagra także Mikser – raper związany z Częstochową.
Organizatorzy przewidzieli ciekawe nagrody, m.in. monitor gameingowy. Gra ruszy w piątek 8 stycznia o godz. 14.00. Wtedy właśnie zostanie aktywowana strona: www.zawodowaczestochowa.pl, na której będą do pobrania regulamin i formularz zgłoszeniowy, a także szczegóły dotyczące wirtualnych ferii.
Gra MINECRAFT to niejedyna propozycja dla młodych częstochowianek i częstochowian na drugi tydzień ferii. Będą mogli uczestniczyć także w zajęciach w formie  półkolonii, zajęciach świetlicowych, feriach z harcerzami, a także w zajęciach sportowych (tenis, taekwondo i taniec sportowy), organizowanych przez kluby sportowe i organizacje pozarządowe. Szczegóły wkrótce na stronie internetowej miasta.
W pierwszym tygodniu ferii, który pomału się kończy, uczennice i uczniowie mogą liczyć na zorganizowane zajęcia w szkołach podstawowych (od 8.00 do 13.00),  m.in. warsztaty plastyczno-techniczne, rękodzieła artystycznego oraz zajęcia z dziedziny programowania i robotyki. Organizowane są też doświadczenia z chemii i fizyki, zajęcia plastyczne, muzyczne, animacyjne, czytelnicze i biblioteczne oraz szereg działań proekologicznych, warsztaty kulinarne, gry i zabawy zespołowe propagujące zdrowy styl życia, treningi tenisa stołowego z wykorzystaniem roboponga, zajęcia teatralne i manualno- logiczne.  
W tym samym czasie w szkołach ponadpodstawowych organizowane są zajęcia sportowo-obronne, zajęcia z orientacji w terenie, strzelanie programowe z kbks dla klas mundurowych.                          
Organizatorami miejskich ferii 2021 są Urząd Miasta Częstochowy, Młodzieżowa Rada Miasta, ZHP Hufiec Częstochowa, częstochowskie organizacje pozarządowe.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0152 seconds.