Z ostatniej chwili

Mniej niż 10 minut na złożenie wniosku o „Dobry start”

2022-08-16 10:38:53 informacje
img

9 minut i 35 sekund to średni czas potrzebny, by  złożyć wniosek o świadczenie w ramach programu „Dobry start”. Do rodziców z województwa śląskiego trafiło już 100 mln zł na wyprawkę szkolną. 
W całym kraju Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił już ponad 2,7 mln świadczeń, co objęło ponad 3 mln dzieci. Do rodziców trafiło w sumie ok. 827 mln zł. - W województwie śląskim do 11 sierpnia rodzice i opiekunowie złożyli 286 tys. wniosków za 398 tys. dzieci. Wypłacono już 334 tys. świadczeń na kwotę przekraczającą 100 mln zł – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. 
Wnioski o wyprawkę szkolną w ramach programu „Dobry start” można składać od 1 lipca do 30 listopada. Środki z programu przysługują rodzicom dzieci do 20. roku życia i do 24. roku życia – w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Wypłata świadczeń rozpoczęła się 18 lipca i realizowana jest na bieżąco. Przygotowywane są kolejne wypłaty, a realizacja programu przebiega bez problemów. 
Wnioski o świadczenie na rok szkolny 2022/2023 można składać wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Empatia.
- Rodzice i opiekunowie na adres mailowy wskazany we wniosku otrzymają powiadomienie o przyznaniu świadczenia. Pieniądze zostaną przekazane na wskazany rachunek bankowy w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia – dodaje rzeczniczka.
Jeśli będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego, do klientów zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosków. Taka informacja będzie umieszczona na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca zostanie poinformowany SMS-em wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku.
ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie „Dobry start”, który został złożony do 31 sierpnia, ma czas do 30 września 2022 r.

Page generated in 0.0154 seconds.