Z ostatniej chwili

Mniej wypadków, ale…

2020-07-30 12:09:44 informacje
img

Śląska drogówka podsumowała pierwszą połowę wakacji. Doszło do zdecydowanie mniejszej liczby wypadków i kolizji, mniej osób było też rannych. Martwi jednak większa niż w ubiegłym roku liczba osób, które na drodze straciły życie. Na rozpoczęcie drugiej połowy wakacji Policja ostrzega i przypomina – brawura i prędkość z pewnością nie pomoże spędzić wypoczynku tak, jak go sobie zaplanowaliśmy.

Właśnie minęły 33 dni wakacji, przed nami drugie tyle. Od dnia rozpoczęcia letniego wypoczynku na drogach naszego województwa doszło do 232 wypadków drogowych, w których zginęło 19 osób: 6 motocyklistów, 5 pieszych, 4 rowerzystów, 3 użytkowników samochodów i 1 motorowerzysta. W wypadkach rannych zostało 270 osób. W ubiegłym roku, w pierwszej połowie wakacji wypadków było 293, śmierć poniosło 16 osób, a 375 zostało rannych. Jak widać, najwięcej ofiar to motocykliści, a przecież liczba jednośladów poruszających się po drogach w porównaniu do liczby samochodów to zaledwie kilka procent.

Okazuje się, że do najpoważniejszych wypadków dochodzi - wbrew temu, co mogłoby się wydawać - wtedy, gdy panują dobre warunki atmosferyczne i jest słoneczna pogoda. Od soboty, kiedy na niebie dominuje słońce, na drogach naszego województwa zginęło aż 8 osób. Gdyby więc nie ostatnie dni, to bilans pierwszej połowy wakacji byłby zdecydowanie korzystniejszy. 

Fot. Materiały myszkowskiej Policji

Page generated in 0.0159 seconds.