Z ostatniej chwili

Mobilny Punkt Pobrań przy ul. PCK już działa

2020-10-05 16:26:11 informacje
img

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP w Częstochowie oficjalnie uruchomił Mobilny Punkt Pobrań (tzw. drive-thru) na terenie siedziby placówki przy ul. PCK 7 na os. Tysiąclecia. Będą mogli z niego korzystać zarówno pacjenci kierowani na oddziały, jak również osoby prywatne.

Oficjalne otwarcie Mobilnego Punktu Pobrań w nowym miejscu odbyło się 1 października w trakcie konferencji zorganizowanej przez dyrekcję Szpitala. Dotychczas tego typu obiekt znajdował się w pobliżu siedziby Szpitala przy alei Pokoju 44 na Kucelinie.

Dyrektor placówki przedstawił szczegółowe informacje dotyczące sposobu funkcjonowania punktu drive-thru. – Nowo otwarty Mobilny Punkt Pobrań jest najdogodniejszym tego typu obiektem w Częstochowie. Na miejscu dokonuje się pobrania wymazu z nosogardzieli. Odbywa się to przez otwarte okno samochodu lub przy drzwiach placówki. Po wymazie próbki trafiają do naszego Laboratorium, a pacjent jedzie do domu i czeka na wynik – powiedział Zbigniew Bajkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie.

Mobilny Punkt Pobrań na os. Tysiąclecia będzie czynny przez 7 dni w tygodniu w godzinach 7.30 – 14.00. Będzie dostępny zarówno dla pacjentów Szpitala, jak i osób prywatnych zainteresowanych przeprowadzeniem wymazu. Cena badania dla pojedynczej osoby to 350 zł. W przypadku grupy liczącej co najmniej 21 osób cena wynosi 320 zł od osoby, a dla grupy co najmniej 51 osób – 290 zł od osoby.

O czym trzeba pamiętać chcąc skorzystać z punktu drive-thru? Pacjent powinien zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem oraz numer PESEL. Należy również szczególnie pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, tj. założyć maseczkę, w razie konieczności kichać w zgięty łokieć oraz zachować odległość minimum 2 metrów od innych osób. Osoby, u których zostanie stwierdzony wynik pozytywny, potwierdzający obecność koronawirusa, otrzymają taką informację telefonicznie.

Page generated in 0.0148 seconds.