Z ostatniej chwili

Most przy Zawodziańskiej już przejezdny po remoncie

2019-12-10 10:43:52 informacje
img

Od sierpnia trwała przebudowa mostu nad Wartą w dzielnicy Mirów. Inwestycja kosztowała ponad 10,6 mln zł, z czego 4,44 mln stanowiło dofinansowanie zdobyte ze środków rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa. Remont poprawił komfort i bezpieczeństwo pieszych oraz kierowców w obrębie mostu i na odcinku ul. Zawodziańskiej - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Ruch na moście, w tym także kursy autobusów MPK, przywrócono w weekend. Finał przebudowy to dobra wiadomość dla mieszkańców Mirowa, w tym  – osiedla przy ul. Mącznej.

- Ważne, że oprócz modernizacji konstrukcji mostu, drogi i kanalizacji, dzięki nowemu chodnikowi udało się poprawić bezpieczeństwo na odcinku od Mstowskiej do Mącznej – mówi prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk. – To m.in. droga do szkoły uczniów z tego osiedla.

Zadanie zlecił Miejski Zarząd Dróg i Transportu, a jego wykonawcą było konsorcjum firm Bitum z Lipia Śląskiego oraz Nowak-Mosty z Dąbrowy Górniczej.

Zakres prac związanych z samym mostem w ul. Zawodziańskiej objął m.in.: prace rozbiórkowe, wzmocnienie konstrukcji obiektu, reprofilację płyty, zabezpieczenie podpór, wykonanie nowej hydroizolacji, zabezpieczenie sieci i położenie nowej nawierzchni. Prace zwieńczyła instalacja nowych barier i balustrady.

Nowe oblicze zyskał także odcinek ul. Zawodziańskiej. Powstała jezdnia asfaltowa o szerokości 6 m, chodnik i kilkanaście zjazdów z kostki granitowej. Zbudowane zostały skrzyżowania ul. Zawodziańskiej z Mstowską i Mączną oraz przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu z Mstowską.

Przebudowana została także infrastruktura podziemna. Zrealizowano nową kanalizację deszczową w ul. Zawodziańskiej (ok. 700 m) z wylotem do rzeki Warty. Przebudowane i zabezpieczone zostały sieci gazowe i wodociągowe. Wybudowano też przyłącza kanalizacji sanitarnej, a ulica zyskała nowe oświetlenie. Wzdłuż ulicy powstał kanał technologiczny wraz ze studniami, przebudowano sieci elektroenergetyczne oraz teletechniczne. Gruntownej reorganizacji została poddana zieleń – nasadzono nowe drzewa i krzewy (w sumie ok. 150), a ponad 5 tys. m kw. terenu zostało obsianych trawą.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0167 seconds.