Z ostatniej chwili

Moto Idea w Częstochowie

2019-02-28 21:54:02 informacje
img

Dziesiąta, jubileuszowa konferencja motoryzacyjna Moto Idea w kwietniu odbędzie się w Częstochowie. To jedno z najważniejszych spotkań związanych z branżą automotive - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Podczas corocznych konferencji Moto Idea spotykają się czołowi producenci oraz dostawcy usług z branży automotive. Poznają innowacyjne rozwiązania, wymieniają się doświadczeniami i nawiązują nowe kontakty. W tym roku wydarzenie skupi się na trendach i prognozach: jak daleko nam do przemysłu 4.0, czy dogonimy UE pod względem innowacyjności, ile stracimy na Brexicie i jak zmieni się branża za kilka lat? Na te pytania postarają się odpowiedzieć eksperci z czołowych zakładów motoryzacyjnych w kraju.
Moto Idea 2018 odbędzie się w dniach 2-3 kwietnia w Hotelu Arche, ul. Oleńki 20.
* Co nas zbliża do Przemysłu 4.0?
Wśród prelegentów znajdzie się m.in. prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego Jakub Faryś, który przybliży stan sektora w Polsce. Ryszard Jania z NSG Group opowie o działaniach na rynku pracy i szkolnictwie zawodowym w kontekście ogólnopolskim i europejskim. To ważna kwestia, ponieważ w dynamicznie rozwijającym się sektorze automotive brakuje doświadczonej kadry.
Wiodący europejski Quality Service Provider SGP Group skupi się na rewolucji przemysłowej i pytaniu, dokąd zmierza przemysł. Firma uważa innowacje za niezbędne. W Częstochowie zainwestowała ostatnio w nowoczesne centrum jakościowe. Znalazło się w nim m.in. urządzenie do prześwietleń rentgenowskich dla przemysłu - X-Ray xIcube o mocy 350 kV.
* Zawrotne tempo logistyki
Rosnąca branża motoryzacyjna wymusza rozwój sektora magazynowego. Zwiększa się znaczenie Polski na mapie logistycznej Europy. Przybywa centrów logistycznych, a firmy usprawniają swoje łańcuchy dostaw.
* Cała branża w jednym miejscu
Moto Idea wyróżnia się spośród innych formułą nieformalnego spotkania. Na konferencji spotykają się zarówno duzi, jak i mniejsi producenci oraz dostawcy z całego kraju. Pierwszego dnia we wtorek odbędą się prelekcje ekspertów automotive, którzy swoje wystąpienia oprą o wieloletnie doświadczenie i przykłady rozwiązań z własnych zakładów. Wieczorem odbędzie się gala dziesięciolecia z wręczeniem branżowych nagród.
Drugi dzień zarezerwowany jest na szkolenie współorganizowane z Harvard Business Review Polska oraz ICAN Institute. Cel: podniesienie zawodowych kompetencji liderów organizacji. W tym roku szkolenie poprowadzi ceniony strateg dr Witold Jankowski.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0379 seconds.