Z ostatniej chwili

Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty

2018-04-18 13:35:54 informacje
img

Kolejny Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy przybędzie w niedzielę 22 kwietnia. W programie m.in. przejazd paradny ulicami miasta na Jasną Górę - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Wyrosła z tradycji motocyklowej Częstochowy kwietniowa impreza od kilku lat gromadzi coraz większe rzesze pasjonatów jednośladów, i tych małych, i tych o potężnych silnikach i dużej mocy. Nowoczesnych i starych, pięknie zachowanych w rękach swych właścicieli.
Dziś coraz częściej do historii ruchu motocyklowego przyznaje się wielu starszych motocyklistów, tych, którzy pamiętają zarówno przedwojenne Częstochowskie Towarzystwo Cyklistów i Motocykli, jak i powojenną inaugurację Częstochowskiego Klubu Motocyklowego „Włókniarz” wraz z jego sportowymi tryumfami. - Dzięki aktywności Stowarzyszenia Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy, organizatora wydarzenia, możemy przypominać uczestnikom częstochowskiego spotkania o tych pięknych i ważnych chwilach naszej historii i zachęcać do działania dziś.  Wiemy, że kilka lat determinacji i konsekwencji w organizowaniu Zjazdu pokazało nasze przywiązanie do lokalnej historii i zdobywa uznanie częstochowian towarzyszących uroczystościom – powiedział Janusz Jadczyk, sekretarz stowarzyszenia.
Program wydarzenia:
od 10.oo – zbiórka na terenie Woj. Ośrodka Ruchu Drogowego WORD ul. Hallera
11.oo – przejazd parady motocyklowej na Błonia Jasnej Góry
12.oo – msza św. na Szczycie Jasnogórskim, błogosławieństwo i poświęcenie motocykli.

Page generated in 0.0403 seconds.