Z ostatniej chwili

Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty

2019-04-12 12:24:14 informacje
img

W najbliższą niedzielę 14 kwietnia odbędzie się kolejny Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy. W programie m.in. przejazd paradny ulicami miasta na Jasną Górę - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Tradycyjna impreza motocyklowa inaugurująca kolejny sezon jednośladów, nawiązuje do przeszłości, czyli organizowanych w Częstochowie i na Jasnej Górze od 1932 r. zjazdów gwiaździstych pod patronatem Polskiego Związku Motorowego. Od 2012 r. realizowana jest przez Stowarzyszenie o tej samej nazwie, jako hołd pamięci dla wszystkich ówczesnych i współczesnych pasjonatów dwóch kółek. W tym roku zjazd połączono z tradycją Niedzieli Palmowej.

Organizowana przez Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy impreza rozpocznie się o godz. 10.00 na parkingu przy Spichlerzu w Olsztynie. Około godz. 10.30 uczestnicy wyruszą w kierunku Częstochowy – po przejechaniu Alejami Najświętszej Maryi Panny, dotrą na jasnogórskie błonia, gdzie o godz. 12.00 wezmą udział w uroczystej mszy św., połączonej z poświęceniem motocykli. Po uroczystości wrócą do Olsztyna, gdzie odbędzie się piknik motocyklowy.

W związku z organizacją zjazdu, od soboty (od godz. 18.00) zostanie wyłączona z ruchu północna jezdnia III Alei (wyłączeniu podlegają także miejsca parkingowe i postój TAXI). Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać do niedzieli, do godz. 13:00.

 

Page generated in 0.0922 seconds.