Z ostatniej chwili

Mural ozdabia szkołę kształcącą europejskich zawodowców

2019-05-24 12:46:23 informacje
img

Na budynku Zespołu Szkół Technicznych powstało malowidło nawiązujące do zawodowych praktyk, które młodzież szkoły odbywa w krajach Unii Europejskiej. Projekt muralu to dzieło Katarzyny Sławik – uczennicy ZST - informuje Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta

Zdobiący ścianę szkolnego patio mural odsłonięto 23 maja. W uroczystości wziął udział przedstawiciel ambasady Republiki Federalnej Niemiec Roland Jopp. Specjalne podziękowania za działania szkoły przysłali ambasadorzy Hiszpanii i Portugalii. Obecni byli m.in. przedstawiciele częstochowskiego samorządu, dyrektorzy szkół i lokalni pracodawcy.  Nie zabrakło regionalnych strojów oraz atrakcji kulinarnych kojarzonych z krajami, z którymi współpracuje szkoła. 

Oprócz praktyk na terenie Polski, młodzież Zespołu Szkół Technicznych od lat wyjeżdża zdobywać zawodowe kompetencje także w Hiszpanii, Niemczech i Portugalii. Młodzi ludzie nie tylko uczą się zawodu, ale i poznają języki, kulturę i historię tych krajów. Przy okazji stają się przykładem profesjonalizmu, potwierdzając rozpowszechniony w świadomości mieszkanek i mieszkańców UE wizerunek ,,Polaka-fachowca”. Z kulturowej wymiany, którą umożliwiają takie wyjazdy, korzystają nie tylko praktykanci i praktykantki z ZST, ale i goszczące ich lokalne społeczności.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

 

Page generated in 0.0304 seconds.