Z ostatniej chwili

Na DK-1 w Poczesnej zginął pieszy

2020-09-09 11:44:35 informacje
img

Do tragicznego zdarzenia na drodze doszło wczoraj, 8 września w Poczesnej. 42-letni mężczyzna zginął na przejściu dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że przechodził na czerwonym świetle. Kryminalni pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności i przebieg wypadku. Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie - informuje częstochowska Policja.

Do zdarzenia doszło około godz. 23.00 na drodze krajowej nr 1. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 42-letni mieszkaniec gminy Poczesna wraz ze swoim psem przechodził przez przejście dla pieszych, gdy został potrącony przez jadący w stronę Częstochowy samochód VW. Wstępne ustalenia policji wskazują, że pieszy wszedł na oznakowane przejście na czerwonym świetle, wprost pod nadjeżdżający pojazd. Kierowca samochodu osobowego nie zdążył w porę zahamować i doszło do zderzenia. W wyniku odniesionych obrażeń zarówno 42-latek, jak i jego pies zginęli na miejscu. Kierowca VW był trzeźwy.

Śledczy pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności tego tragicznego wypadku.

Osoby mogące pomóc w ustaleniu przebiegu zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie przy ul. Popiełuszki 5, tel. 47 85 812 55, 47 85 812 66 lub 997.

Policja przypomina, że kierujący, który zbliża się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. A jeśli skręca w drogę poprzeczną, jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu na skrzyżowaniu przez jezdnię drogi, na którą wjeżdża.
Policja apeluje także do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze i przestrzeganie obowiązujących przepisów. W trosce o własne bezpieczeństwo piesi powinni używać elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkakrotnie zwiększa widoczność pieszego czy rowerzysty, przez co kierujący pojazdem ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania, omijania bądź hamowania.

Page generated in 0.0142 seconds.