Z ostatniej chwili

Na placach budowy nowej kanalizacji są już wykonawcy

2020-05-19 16:34:23 informacje
img

W ramach inicjatywy lokalnej do końca września ma powstać kanalizacja sanitarna w rejonie ulic Kawodrzańskiej, Reduty Częstochowskiej, Miętowej i Zuchów - informuje Marcin Breczko z Biura Prasowego Urzędu Miasta.  
W ul. Reduty Częstochowskiej zbudowany będzie odcinek sieci kanalizacji sanitarnej z rur kamionkowych o długości ok. 147 metrów bieżących wraz z 8 sięgaczami. Roboty – które wykona konsorcjum firm „Julamet” i „M-Instal” z Wręczycy Wielkiej – będą kosztować 61,5 tys. zł brutto.  
Wykonawcą zadania w ul. Kawodrzańskiej będzie częstochowska firma Instalatorstwo Sanitarne, C.O. i Gaz „Instalwod”. Powstanie tam kanalizacja z rur PVC o długości ok. 26 metrów bieżących. Wartość robót to prawie 14 tys. zł brutto.
Także „Instalwod” zajmie się robotami w dwóch kolejnych lokalizacjach. Kanalizacja o długości ponad 77 metrów bieżących powstanie więc też w ul. Miętowej. Koszt to ponad 61 tys. zł brutto.
W rejonie ul. Zuchów długość instalacji wyniesie natomiast ok. 160 metrów bieżących. Będą to roboty w ramach drugiego etapu zadania. Koszt – niemal 65 tys. zł brutto.  
Przekazanie placów budowy wyłonionym w przetargu wykonawcom miało miejsce 13 maja.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0176 seconds.