Z ostatniej chwili

Na wystawę o Piłsudskim - z kuratorem

2018-02-02 13:08:06 informacje
img

Oprowadzanie kuratorskie: spotkanie z dr. Mariuszem Kolmasiakiem na wystawie "Józef Piłsudski. Życie – Śmierć – Kult" zapowiada Muzeum Częstochowskie.
Rok 2017 to Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego – wielkiego Polaka, polityka, męża stanu, twórcy Legionów, zwycięskiego wodza wojny polsko-bolszewickiej, który swoje idee zmieniał w czyny i wpłynął na losy Ojczyzny, przyczyniając się do odzyskania przez nią niezawisłości. Na trwałe wpisał się w narodowe dzieje. Warto pamiętać w Roku Marszałka Piłsudskiego, a także w przededniu wielkich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, jak ważne są determinacja, poświęcenie i patriotyzm. 
Poświęcona Piłsudskiemu wystawa została zorganizowana w oparciu o kolekcję piłsudczan, na którą składają się przedwojenne zdjęcia, pocztówki, portrety, periodyki, książki, dokumenty, figurki, plakiety, odznaczenia, przypinki, biżuteria patriotyczna, monety, znaczki pocztowe, bibeloty. Dzięki prezentacji cennych eksponatów przybliża życie i działalność Józefa Piłsudskiego, a także kilkadziesiąt lat historii Polski.
Spotkanie odbędzie się w Ratuszu w nadchodzącą niedzielę 4 lutego, początek o godz. 16.00.
Oprowadzanie kuratorskie w cenie biletu.

Page generated in 0.0318 seconds.