82 osoby otrzymały Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Uroczystość ich wręczenia odbyła się w V LO im. Adama Mickiewicza - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Nagroda przyznawana jest uczniom, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny i którzy mogą poszczycić się znaczącymi osiągnięciami odniesionymi najpóźniej w roku szkolnym poprzedzającym rok zgłoszenia do nagrody, a zwłaszcza są laureatami konkursów interdyscyplinarnych, przedmiotowych i olimpiad co najmniej na szczeblu wojewódzkim. Jest formą pomocy materialnej dla najzdolniejszych uczennic i uczniów częstochowskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (z wyjątkiem szkół artystycznych).
W tym roku komisja przyznała 82 nagrody: 56 dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz 26 dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Nagrody,podczas uroczystości w V LO wręczył laureatom prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Spotkaniu towarzyszyły występy artystyczne laureatów.
SZKOŁY PODSTAWOWE i GIMNAZJA:
-ze Szkoły Podstawowej nr 2 m. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego: Bożek Oskar, Caban Mateusz, Czapliński Mikołaj, Mączka Paulina, Szwejda Michał
-ze Szkoły Podstawowej nr 19 m. Juliana Tuwima: Muc Magdalena
-ze Szkoły Podstawowej nr 21 im. ks. Stanisława Konarskiego: Szpigiel Amelia
-ze Szkoły Podstawowej nr 26 im. Tadeusza Kościuszki: Czarnota Wiktor
-ze Szkoły Podstawowej nr 27: Szkurłat Emilia
-ze Szkoły Podstawowej nr 29 im. Królowej Jadwigi: Kotusiewicz Olga, Nadolska Wiktoria, Nawrocka Natalia,
Ochmański Jan, Wielgórka Adam
-ze Szkoły Podstawowej nr 30 im. por. Michała Brzeskiego: Smykal Zuzanna
-ze Szkoły Podstawowej nr 31 z Oddziałami Integracyjnymi: Nadolska Oliwia
-ze Szkoły Podstawowej nr 33 im. Marii Kownackiej: Rogoziński Maciej
-ze Szkoły Podstawowej nr 41 im. Jana Matejki: Klekot Martyna, Majer Dominika, Prudło Agnieszka, Szwed Martyna
-ze Szkoły Podstawowej nr 42 m. Jana Brzechwy: Szmigielska Maja
-ze Szkoły Podstawowej nr 46 im. Stefana Żeromskiego: Kukla Jakub
-ze Szkoły Podstawowej nr 47 im. Marii Konopnickiej: Kępa Kacper
-ze Szkoły Podstawowej nr 48 im. Armii Krajowej: Aftowicz Julia, Dziwiński Wiktor, Konieczna Aleksandra, Mirek Anna, Orlikowski Patryk, Orlikowski Przemysław, Strącała Damian, Wójcik Maria
-ze Szkoły Podstawowej nr 49 im. Janusza Kusocińskiego: Stachurska Monika
-ze Szkoły Podstawowej nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie: Adamus Amelia, Czechowski Adrian, Kozłowska Lena, Motyl Mateusz, Panowska Aleksandra
-ze Szkoły Podstawowej nr 54 z Oddziałami Integracyjnymi: Pyś Karolina
-z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Matki Zofii Szulc Sióstr Zmartwychwstanek: Godela Alicja, Kita Aleksandra, Łukasik Martyna, Pindych Piotr, Urbańczyk Barbara
-ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 Społecznego Towarzystwa Oświatowego im. Zbigniewa Herberta: Kozłowska Bernadetta, Kupczyk Natalia, Porada Olga, Przech Małgorzata, Pyzalska Anna
-ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana de La Salle: Świtoń Szymon
-z Publicznego Gimnazjum Sióstr Zmartwychwstanek im. siostry Barbary Żulińskiej: Kaczorowska Michalina
-z Prywatnego Gimnazjum Lingwistycznego: Konieczna Julia, Namyślak Julia, Sowińska Aleksandra
-z Gimnazjum im. Św. Jana de La Salle: Gonera Jakub, Kostrzewa Olivia
SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:
-z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego: Cieślak Natalia, Maj Anna, Piwódzki Krzysztof, Stanisz Klaudia, Stępień Natalia, Stoparek Mateusz
-z II Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta: Makles Julia, Osuchowski Karol, Służałek Kaja, Wojtkowiak Jakub, Wróbel Martyna
-z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika: Buszko Nikodem, Jędrzejczyk Marta, Lizurej Oliwia, Męcka Kacper, Piotrowska Weronika, Pacud Laura,
Woldan Piotr
-z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Kamila Cypriana Norwida: Czerwik Natalia, Dominiak Oliwia, Drynda Anna, Lorin Filip, Nowak Adrian
-z Zespołu Szkół im. Władysława Andersa: Zahovora Tetiana
-z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Społecznego Towarzystwa Oświatowego im. Zbigniewa Herberta: Świąć Patryk, Trębski Mikołaj