Z ostatniej chwili

Nagrody dla najzdolniejszych uczniów

2019-06-11 11:32:27 informacje
img

82 osoby otrzymały Nagrody Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Uroczystość ich wręczenia odbyła się w V LO im. Adama Mickiewicza - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Nagroda przyznawana jest uczniom, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny i którzy mogą poszczycić się znaczącymi osiągnięciami odniesionymi najpóźniej w roku szkolnym poprzedzającym rok zgłoszenia do nagrody, a zwłaszcza są laureatami konkursów interdyscyplinarnych, przedmiotowych i olimpiad co najmniej na szczeblu wojewódzkim. Jest formą pomocy materialnej dla najzdolniejszych uczennic i uczniów częstochowskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (z wyjątkiem szkół artystycznych).

W tym roku komisja przyznała 82 nagrody: 56 dla uczniów szkół podstawowych i  gimnazjów oraz 26 dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Nagrody,podczas uroczystości w V LO wręczył laureatom prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Spotkaniu towarzyszyły występy artystyczne laureatów.

SZKOŁY PODSTAWOWE i GIMNAZJA:

-ze Szkoły Podstawowej nr 2 m. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego: Bożek Oskar,  Caban Mateusz, Czapliński Mikołaj, Mączka Paulina, Szwejda Michał

-ze Szkoły Podstawowej nr 19 m. Juliana Tuwima: Muc Magdalena 

-ze Szkoły Podstawowej nr 21 im. ks. Stanisława Konarskiego: Szpigiel Amelia

-ze Szkoły Podstawowej nr 26 im. Tadeusza Kościuszki:  Czarnota Wiktor 

-ze Szkoły Podstawowej nr 27: Szkurłat Emilia

-ze Szkoły Podstawowej nr 29 im. Królowej Jadwigi: Kotusiewicz Olga, Nadolska Wiktoria, Nawrocka Natalia, 

Ochmański Jan, Wielgórka Adam

-ze Szkoły Podstawowej nr 30 im. por. Michała Brzeskiego: Smykal Zuzanna 

-ze Szkoły Podstawowej nr 31 z Oddziałami Integracyjnymi: Nadolska Oliwia 

-ze Szkoły Podstawowej nr 33 im. Marii Kownackiej: Rogoziński Maciej

-ze Szkoły Podstawowej nr 41 im. Jana Matejki: Klekot Martyna, Majer Dominika, Prudło Agnieszka, Szwed Martyna

-ze Szkoły Podstawowej nr 42 m. Jana Brzechwy: Szmigielska Maja

-ze Szkoły Podstawowej nr 46 im. Stefana Żeromskiego: Kukla Jakub

-ze Szkoły Podstawowej nr 47 im. Marii Konopnickiej: Kępa Kacper

-ze Szkoły Podstawowej nr 48 im. Armii Krajowej: Aftowicz Julia, Dziwiński Wiktor, Konieczna Aleksandra, Mirek Anna, Orlikowski Patryk, Orlikowski Przemysław, Strącała Damian, Wójcik Maria

-ze Szkoły Podstawowej nr 49 im. Janusza Kusocińskiego:  Stachurska Monika 

-ze Szkoły Podstawowej nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie:  Adamus Amelia,  Czechowski Adrian, Kozłowska Lena,  Motyl Mateusz, Panowska Aleksandra

-ze Szkoły Podstawowej nr 54 z Oddziałami Integracyjnymi:  Pyś Karolina

-z  Publicznej Szkoły Podstawowej im.  Matki Zofii Szulc Sióstr Zmartwychwstanek: Godela Alicja, Kita Aleksandra,  Łukasik Martyna,  Pindych Piotr, Urbańczyk Barbara

-ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 Społecznego Towarzystwa Oświatowego im. Zbigniewa Herberta:  Kozłowska Bernadetta, Kupczyk Natalia, Porada Olga, Przech Małgorzata, Pyzalska Anna

-ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana de La Salle: Świtoń Szymon 

-z Publicznego Gimnazjum Sióstr Zmartwychwstanek im. siostry Barbary Żulińskiej:  Kaczorowska Michalina 

-z Prywatnego Gimnazjum Lingwistycznego: Konieczna Julia, Namyślak Julia, Sowińska Aleksandra

-z  Gimnazjum im. Św. Jana de La Salle: Gonera Jakub, Kostrzewa Olivia

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

-z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego:  Cieślak Natalia, Maj Anna,  Piwódzki Krzysztof, Stanisz Klaudia, Stępień Natalia, Stoparek Mateusz

-z II Liceum Ogólnokształcącego im. Romualda Traugutta: Makles Julia, Osuchowski Karol,  Służałek Kaja,  Wojtkowiak Jakub, Wróbel Martyna

-z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika: Buszko Nikodem, Jędrzejczyk Marta, Lizurej Oliwia, Męcka Kacper, Piotrowska Weronika, Pacud Laura,

Woldan Piotr 

-z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Kamila Cypriana Norwida: Czerwik Natalia, Dominiak Oliwia, Drynda Anna, Lorin Filip, Nowak Adrian

-z Zespołu Szkół im. Władysława Andersa: Zahovora Tetiana 

-z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Społecznego Towarzystwa Oświatowego im. Zbigniewa Herberta: Świąć Patryk, Trębski Mikołaj 

 

Page generated in 0.0352 seconds.