Z ostatniej chwili

Nagrody dla promotorów

2019-01-15 16:22:31 informacje
img

Przyznano nagrody i wyróżnienia Prezydenta Miasta Częstochowy w ramach programów „Teraz Lepsza Praca”, „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”, „Częstochowa wspiera Seniorów” i „Przyjazna Częstochowa”. Wręczono je w poniedziałek, podczas spotkania noworocznego w Filharmonii Częstochowskiej. Uroczystość poprzedziła minuta ciszy, którą uczczono tragiczną śmierć Pawła Adamowicza - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 
Zwycięzcą  tegorocznej edycji konkursu Promotor Częstochowskiej Gospodarki w ramach programów „Teraz Lepsza Praca”, została firma Guardian Częstochowa Sp. z o.o. Za imponujący przykład połączenia profesjonalizmu, kreatywności i wielkiego serca Nagrodę Specjalną Prezydenta Miasta Częstochowy „Promotor Częstochowskiej Gospodarki 2018” otrzymała Katarzyna Woszczyna.
Ponadto wyróżniono firmy Asten Group Sp. z o.o., Exact Systems SA i Energotechnika Engineering Sp. z o.o.
* Guardian Częstochowa Sp. z o.o. - polski przedstawiciel jednego z wiodących światowych producentów szkła powlekanego, float. Obecnie trwa budowa drugiego zakładu, który zaspokoi popyt na szeroką gamę produktów szklanych. Decyzja o takiej inwestycji jest potwierdzeniem atrakcyjności i wiarygodności Częstochowy jako ośrodka biznesowego. Firma jest nie tylko dużym pracodawcą, ale również szczególnie cennym partnerem w regionie.
* Asten Group Sp. z o.o. - jeden z europejskich liderów w sprzedaży wtryskarek; laureat „Diamentu Forbsa” oraz „Gazeli” i „Orła  Biznesu”. Firma znana z aktywności w działalności społecznej oraz licznych inicjatyw prorozwojowych łączących świat biznesu i nauki.
* Exact Systems SA - lider w outsourcingu kontroli jakości komponentów i wyrobów gotowych dla przemysłu motoryzacyjnego w Europie Środkowo-Wschodniej; laureat Medalu Europejskiego przyznawanego przez Business Centre Club oraz Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego za produkt o najwyższych standardach europejskich.
* Energotechnika Engineering Sp. z o.o. - swoją pozycję na rynku specjalistycznych usług inżynierskich dla energetyki i ochrony środowiska buduje od lat, zapewniając klientom najwyższą jakość, połączoną z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi; laureat Medalu Europejskiego przyznawanego przez Business Centre Club.
* Katarzyna Woszczyna - wiceprezes Zarządu Business Centre Club, kanclerz Loży Częstochowskiej; aktywna uczestniczka życia gospodarczego i społecznego w regionie i w kraju; oddana rzeczniczka interesów Częstochowy. Nagrodzona Złotym Piórem za działalność promującą gospodarkę, uhonorowana Statuetką Prezesa Business Centre Club za zasługi dla krzewienia idei przedsiębiorczości.
Wyróżnienia  przyznawane są za wyjątkowe zaangażowanie w działania na rzecz rozwoju lokalnej przedsiębiorczości oraz tworzenie klimatu dla biznesu i nowych inwestycji. Mają na celu rozwijanie aktywności obywatelskiej oraz promowanie rozwoju gospodarczego miasta.
Wyróżnienia wręczyli 15 stycznia podczas noworocznego spotkania w Filharmonii Częstochowskiej prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski.
Podczas spotkania wręczono także nagrody w kategoriach „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”, „Częstochowa wspiera Seniorów”  i  „Przyjazna Częstochowa”.
W pierwszej zwyciężyła firma Nextbike Polska SA -  współtwórca sukcesu  Częstochowskiego Roweru Miejskiego. Pomysł od pierwszych dni cieszył się ogromną popularnością. Rowery wypożyczono ponad 180 tysięcy razy, co oznacza, że każdy z nich miał w sezonie przeszło 900 użytkowników. Dzisiaj można powiedzieć, że rower publiczny wrósł już w krajobraz miasta Częstochowy. 
W kategorii drugiej laureatką została dr Joanna Górna, kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym.
W tym roku minie 25 lat od założenia Uniwersytetu III Wieku przy ówczesnej Wyższej Szkole Pedagogicznej, obecnym Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza. Uniwersytet powstał z myślą o aktywizacji intelektualnej i społecznej osób w „złotym wieku”. Stowarzyszenie wspiera, inspiruje, motywuje słuchaczy i pomaga w tworzeniu społeczności aktywnych seniorów.
Laureatem w kategorii trzeciej został Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Towarzystwa Budownictwa Społecznego Spółka z o.o. Nagrodę przyznano w dowód uznania za działania proekologiczne w ramach miejskiego programu „Zielona Częstochowa”.  Przy odnowionych ścianach bloków komunalnych posadzono graby pospolite, a na 40 miejskich osłonach śmietnikowych winobluszcze. Rozpoczęto tworzenie w mieście infrastruktury wypoczynkowej: miniparków, gdzie nasadzono krzewy i drzewa oraz zainstalowano ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci.
Spółka wraz z Częstochowskim Przedsiębiorstwem Komunalnym, zebrała 5 ton elektrośmieci podczas bezpłatnej zbiórki odpadów problemowych. Ponadto prowadzi akcję edukacyjną pod hasłem „Czyste podwórko”. Jej celem jest zachęcenie mieszkańców do sprzątania po swoich psach.

Page generated in 0.0349 seconds.