Z ostatniej chwili

Najładniej ukwiecony balkon, najładniejsza działka

2019-07-25 10:33:29 informacje
img

Do 15 sierpnia przyjmowane są zgłoszenia do konkursów na najładniej ukwiecony balkon oraz na najładniejszą działkę Rodzinnych Ogródków Działkowych - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Konkurs na najładniej ukwiecony balkon adresowany jest do właścicieli balkonów/loggii, zaaranżowanych z wykorzystaniem zieleni, kwiatów oraz naturalnych elementów dekoracyjnych w budynkach wielorodzinnych.

Aby wziąć udział, należy wypełnić kartę zgłoszeniową i wraz z 2-3 fotografiami balkonu (wykonanymi z zewnątrz, w formacie 10x15 lub w wersji elektronicznej) złożyć je osobiście w siedzibie Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Estetyki Miasta – w Referacie Kultury Wydziału Kultury, Promocji i Sportu (budynek Odwachu obok Ratusza), aleja Najświętszej Maryi Panny 45 A (od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30-15.30), przesłać mailem na adres: kps@czestochowa.um.gov.pl bądź pocztą na adres: Urząd Miasta Częstochowy, Wydział Kultury, Promocji i Sportu, aleja Najświętszej Maryi Panny 45 A, 42-217 Częstochowa.

Kartę zgłoszenia można pobrać w siedzibie Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Estetyki (godziny pracy: poniedziałek - piątek 7.30-15.30) bądź ze strony internetowej www.czestochowa.pl, zakładka: Estetyka Miasta lub baner informacyjny).

Zgłoszenia są przyjmowane do 15 sierpnia. W kolejnym etapie - od 16 do 23 sierpnia - komisja konkursowa oceni zgłoszone balkony. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas 27. Dni Częstochowy.

Właściciele trzech najładniej ukwieconych balkonów otrzymają nagrody pieniężne: 700 zł (brutto) za I miejsce, 500 zł (brutto) za II miejsce i 400 zł (brutto) za III.

Do konkursu na najładniejszą działkę Rodzinnych Ogródków Działkowych mogą się zgłaszać ROD podlegające Polskiemu Związkowi Działkowców – Okręgowemu Związkowi Działkowców w Częstochowie. Zarządy Rodzinnych Ogrodów Działkowych mogą zgłaszać do konkursu po trzech kandydatów spośród podległych im ROD. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 sierpnia.

Jego celem jest m.in. uwrażliwienie mieszkanek i mieszkańców na kwestie związane z estetyką terenów rekreacyjnych oraz stanem środowiska naturalnego, a także promocja postaw proekologicznych i aktywnego wypoczynku w plenerze.  

Kartę zgłoszenia można pobrać w siedzibie Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Estetyki (godz. pracy: poniedziałek - piątek 7.30-15.30) bądź ze strony internetowej www.czestochowa.pl, zakładka: Estetyka Miasta lub baner informacyjny).

Wypełnioną kartę zgłoszeniową wraz z fotografiami należy złożyć:

osobiście w siedzibie Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Estetyki Miasta: Wydział Kultury, Promocji i Sportu, Referat Kultury (budynek Odwachu obok Ratusza), aleja Najświętszej Maryi Panny 45 A, przesłać mailem na adres: kps@czestochowa.um.gov.pl  bądź pocztą na adres: Urząd Miasta Częstochowy, Wydział Kultury, Promocji i Sportu, aleja Najświętszej Maryi Panny 45 A, 42-217 Częstochowa.

Właściciele trzech najładniejszych działek otrzymają nagrody:1000 zł (brutto) za I miejsce, 800 zł (brutto) za II miejsce i 600 zł (brutto) za III.

Organizatorem konkursów jest w imieniu Prezydenta Miasta Częstochowy Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Estetyki Miasta.

Regulaminy oraz karty zgłoszeniowe znajdują się na stronie:

http://www.czestochowa.pl/page/6281,konkursy-estetyka-miasta.html

Na zdjęciu:  najładniejsza ubiegłoroczna działka, która znajdowała się na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych w Rząsawie 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0164 seconds.