Z ostatniej chwili

Najpopularniejsi sportowcy 2019

2020-02-11 12:06:09 informacje
img

Rozstrzygnięto plebiscyt na najpopularniejszego zawodnika, trenera i działacza sportowego regionu częstochowskiego w 2019 roku. Uroczystość odbyła się w Ratuszu 7 lutego – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Laureatami plebiscytu w kategorii Zawodnicy (kolejność wg punktów przyznanych przez członków Kapituły) zostali: Leon Madsen (Włókniarz SA – lider forBET Włókniarza, najskuteczniejszy zawodnik w PGE Ekstralidze, III miejsce w Drużynowych MP, III miejsce w Indywidualnych ME i II miejsce w Indywidualnych MŚ), Tomáš Petrášek (RKS Raków SA – awans do PKO Ekstraklasy piłki nożnej, gra w półfinale Totolotek Pucharu Polski), Patrycja Pacak (Aeroklub – I miejsce w 10. Szybowcowych Mistrzostwach Świata w Akrobacji Advanced w Deva w Rumunii. Jedyna kobieta, która osiągnęła taki sukces na świecie), Piotr Malinowski (RKS Raków SA – awans do PKO Ekstraklasy piki nożnej, gra w półfinale Totolotek Pucharu Polski), Alicja Ulatowska (WLKS Kmicic – Mistrzostwo Świata w Aquathlonie w kat. elita i młodzieżowej, Puchar Europy U-23 w Triathlonie, III miejsce w klasyfikacji generalnej, VI miejsce w Mistrzostwach Świata U-23 w Triathlonie na dystansie olimpijskim, I miejsce w Mistrzostwach Polski w Triathlonie w kat. elita, start na Igrzyskach w kat. elita – VII miejsce), Ewa Bugdoł (WLKS Kmicic – I miejsce w PŚ w Triathlonie kat. elita na dystansie długim, II miejsce w ME w Triathlonie kat. elita na dystansie długim, I miejsce w MP w Aquathlonie w kat. elita), Angela Mroczek (KS Częstochowianka – awans do I ligi piłki siatkowej kobiet – podstawowa zawodniczka), Jakub Miśkowiak (Włókniarz SA – I miejsce w Młodzieżowych Indywidualnych MP i III miejsce w Młodzieżowych MP Par Klubowych), Roksana Załomska (KU AZS UJD – III miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w grze pojedynczej i mieszanej w Tenisie Stołowym, trzecia zawodniczka rankingu PZTS) i Karolina Dziura (KS Dragon Janów – I miejsce w konkurencji indywidualnych technik specjalnych oraz w drużynowych w MŚ Juniorów w Taekwon-do, I miejsce w konkurencji drużynowych technik specjalnych, walk drużynowych i III miejsce indywidualnie w konkurencji walk do 60 kg ME Juniorów w Taekwon-do, I miejsce w konkurencji indywidualnych technik specjalnych i walk 60 kg w MP Juniorów Młodszych w Taekwon do, I miejsce w PP i Grand Prix Polski w Taekwon-do).

Statuetki w kategorii Trenerzy otrzymali: Marek Papszun (RKS Raków SA), Anita Krzyczmonik (KS Częstochowianka), Marek Cieślak (Włókniarz SA), Paweł Tomaszewski (SKF Częstochowska Siatkówka) i Joanna Paulina Narkiewicz (KU AZS UJD), a w kategorii Działacze – Michał Świerczewski (RKS Raków SA), Michał Świącik (Włókniarz SA) i Grzegorz Kurek (KS Częstochowianka).           

Nagrody wręczali laureatom parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta, środowiska sportowego oraz lokalnych mediów. Całości towarzyszył wokalno- muzyczny występ w wykonaniu zespołu „Sołtys”.

Podczas uroczystości wręczono również Medale „Merentibus” dla zasłużonych działaczy Regionalnej Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Otrzymali je Jan Bzowy, Jerzy Raganiewicz i Stanisław Sączek.

Uhonorowano także częstochowskich sędziów piłki siatkowej, którzy prowadzili międzynarodowe i krajowe zawody najwyższej rangi, m.in. w meczu w ramach Ligi Narodów: Australia – USA, Finał Klubowych Mistrzostw Świata. Wyróżnienia otrzymali: Marta Rembielak-Kucharska, Urszula Jędrys-Szynkiel, Małgorzata Szopa, Agnieszka Zyskowska, Marcin Dobrzański, Bartłomiej Fortuna, Paweł Kapica, Artur Kucharski, Rafał Pośpiech, Ireneusz Wolszczyniak Dawid Wygas.

Statuetkę „Nadzieja częstochowskiego sportu” odebrało Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Częstochowska Siatkówka” – Mistrz Polski Kadetów i Wicemistrz Polski Juniorów 2019 w piłce siatkowej.

Z kolei statuetki w kategorii „Sport bez barier” otrzymali Natalia Grzyb (LUKS Jedynka/ABRM Poczesna), Przemysław Drąg i Mateusz Miśkiewicz (LKS Gol - Start Częstochowa).

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Częstochowy. Zorganizowała je Regionalna Rada Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie, a współorganizowali Miasto Częstochowa oraz redakcje „Życia Częstochowy i Powiatu” i Telewizja Orion.  

W plebiscycie „Życia Częstochowy i Powiatu” najpopularniejszym zawodnikiem okazała się Patrycja Pacak z Aeroklubu Częstochowskiego, trenerem – Marek Papszun z RKS Raków Częstochowa SA, a działaczem –Michał Świerczewski z RKS Raków Częstochowa SA.

Podczas spotkania wręczono także podziękowania za współpracę z RRPKOl w 2019 roku.

Fot. Łukasz Kolewiński

Page generated in 0.0201 seconds.