Z ostatniej chwili

Napada na młode kobiety

2018-12-21 12:54:55 informacje
img

Policjanci z Częstochowy poszukują mężczyzny, który na Parkitce napadł na młodą kobietę. Sprawca próbował doprowadzić pokrzywdzoną do innej czynności seksualnej. Został spłoszony. Do podobnego zdarzenia doszło w Gnaszynie. Niewykluczone, że w obu przypadkach to ten sam mężczyzna. Osoby posiadające istotne dla sprawy informacje lub które rozpoznają mężczyznę, są proszone o zgłaszanie się na policję.
Pod koniec listopada do Komisariatu III w Częstochowie wpłynęło zgłoszenie ataku na tle seksualnym na młodą kobietę w dzielnicy Parkitka. Jak ustalili śledczy, pokrzywdzona wsiadła do autobusu w centrum miasta, a wysiadła nieopodal szpitala im. Najświętszej Maryi Panny. Razem z nią wysiadł młody mężczyzna, który dokonał ataku. Sprawca usiłował doprowadzić pokrzywdzoną do innej czynności seksualnej. Został spłoszony, a kobieta nie doznała żadnych obrażeń.
Kilka dni temu do podobnego zdarzenia doszło w dzielnicy Gnaszyn. Tam również młoda kobieta po wyjściu z autobusu została zaatakowana przez jadącego z nią wcześniej sprawcę, który tak jak poprzednio, został spłoszony. I w tym przypadku atak miał charakter seksualny. Można przypuszczać, że obu ataków dokonał ten sam mężczyzna. Niestety, autobusy, którymi jechały kobiety, nie miały monitoringu.
Do pierwszego ataku doszło 27 listopada. Pokrzywdzona wsiadła około 18.00 do autobusu nr 10, jadącego w kierunku Parkitki. Druga z pokrzywdzonych podróżowała 17 grudnia autobusem nr 12, jadącym w stronę Gnaszyna. Do autobusu wsiadła około 17.40 w centrum Częstochowy przy Bibliotece Miejskiej.
Policjanci z częstochowskiej komendy dysponują nagraniem, na którym widać przebiegającą przed bramą jednej z posesji w dzielnicy Parkitka postać. Wszystko wskazuje, że to sprawca pierwszego z ataków. Osoby, które go rozpoznają lub które podróżowały 27 listopada lub 17 grudnia w/w autobusami i mają istotne dla sprawy informacje, proszone są o zgłaszanie się do Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie o kontakt pod numerem telefonu: 34 369-12-55, 997 lub do najbliższej jednostki policji. Policja zapewnia anonimowość.
Z opisu pokrzywdzonej, która została napadnięta na Parkitce, wynika, że sprawca był młody, bardzo szczupły, miał zapadnięte policzki, był wysoki. Ubrany był w ciemną kurtkę z kapturem, na głowie miał czapkę.
Policja apeluje też do kobiet o ostrożność i zgłaszanie każdego przypadku napaści na tle seksualnym.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0293 seconds.