Z ostatniej chwili

Napadł na 5 młodych kobiet

2020-10-02 13:09:13 informacje
img

Młody mężczyzna, który na tle seksualnym napadał na kobiety w Częstochowie, został zatrzymany przez kryminalnych z miejscowej komendy. 23-latek trafił do aresztu. Materiały zebrane w sprawie pięciu przestępstw, których się dopuścił, pozwoliły prokuratorowi skierować właśnie do sądu aktu oskarżenia. Podejrzanemu grozi do 8 lat więzienia - informuje częstochowska Policja.

W połowie grudnia 2018 r. 23-latek zaatakował młodą kobietę w dzielnicy Gnaszyn. Jak ustalili śledczy, gdy pokrzywdzona wyszła z autobusu, wysiadł za nią 23-letni mężczyzna. W drodze do domu kobiety zaatakował. Charakter ataku wskazywał na motyw seksualny. Na szczęście napastnik został spłoszony, a kobieta nie doznała żadnych obrażeń.

Do kolejnej napaści doszło pod koniec 2019 r. w dzielnicy Północ, a później na Parkitce. Wiosną 2020 r. napadł natomiast na dwie kobiety w dzielnicy Stradom.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w kwietniu zaraz po tym, jak w Stradomiu zaatakował 16-latkę. Kryminalni zajmujący się na co dzień poszukiwaniem osób ukrywających się przed organami wymiaru sprawiedliwości zauważyli 23-latka w rejonie przystanku autobusowego. Nie mieli wątpliwości, że to ten mężczyzna godzinę wcześniej przemocą doprowadził małoletnią do poddania się tzw. innej czynności seksualnej. Sprawca trafił do aresztu.

Śledczy z Komisariatu II pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe badali każdy wątek w sprawie. Zgromadzone podczas postępowania materiały, pozwoliły sporządzić i skierować przeciwko 23-letniemu mężczyźnie akt oskarżenia do sądu.

Młody mieszkaniec Częstochowy oskarżony jest o doprowadzenie przemocą pięciu kobiet w wieku od 16 do 40 lat do poddania się innej czynności seksualnej. Za każdym razem schemat działania był taki sam. 23-latek upatrywał swoją ofiarę podczas podróży publicznym środkiem transportu. Gdy kobieta wysiadała z autobusu, wychodził za nią. Po kilkudziesięciu metrach decydował się zaatakować i wykorzystać bezbronność oraz zaskoczenie ofiar. Za każdym razem uciekał spłoszony.

Akt oskarżenia pod koniec września trafił do sądu. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.016 seconds.