Z ostatniej chwili

Narkotyki, nielegalny pobór prądu i poszukiwany listami gończymi w jednym mieszkaniu

2022-11-23 12:52:28 informacje
img

Policjanci, którzy na co dzień tropią osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości, zatrzymali w Częstochowie 30-letniego przestępcę poszukiwanego 2 listami gończymi i nakazem doprowadzenia. 30-latek na prawie 1,5 roku trafił za kratki. Dodatkowo odpowie też za posiadanie narkotyków i nielegalny pobór prądu – informuje częstochowska Policja.

Kryminalni z Referatu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie uzyskali informację o 30-letnim przestępcy ukrywającym się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie Częstochowy. Mężczyzna do tej pory ukrywał się poza granicami kraju za spowodowanie wypadku, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, naruszenie nietykalności cielesnej policjanta, kierowanie gróźb karalnych i krótkotrwałe użycie pojazdu. Po powrocie do Polski zmienił swój wygląd i czasowo wynajmował lokal w Częstochowie. Gdy policjanci dotarli do jego mieszkania, nie otworzył im drzwi. Mundurowi siłą weszli do środka. Podczas zatrzymania znaleźli przy nim prawie 20 działek dilerskich metamfetaminy. Oprócz tego okazało się, że lokal, który zajmował 30-latek, został nielegalnie przyłączony do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych. 

Mężczyzna trafił do więzienia, gdzie spędzi kolejne prawie 1,5 roku. Dodatkowo, za posiadanie narkotyków, grozi mu do 3 lat więzienia, a za kradzież prądu kolejne 5.

Kradzież prądu jest przestępstwem i stanowi zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców. Sprawcy takiej kradzieży muszą się liczyć się z dodatkowymi kosztami naliczonymi przez dostawcę za nielegalny pobór, którego wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0165 seconds.