Z ostatniej chwili

Nasza laureatka stypendium dla najlepszej bibliotekarki

2018-11-15 15:10:36 informacje
img

Agnieszka Katarzyna Batorek, wicedyrektor Biblioteki Publicznej im. Władysława Biegańskiego w Częstochowie została tegoroczną laureatką Stypendium im. Olgi Rok.  Jest ono przyznawane bibliotekarkom, które chcą, by biblioteka była centrum życia. 
Stypendium jest współfinansowane ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz ze środków Funduszu Wieczystego im. Olgi Rok.
Olga Rok była kierowniczką biblioteki na Służewcu w czasach PRL-u, znana była z niekonwencjonalnych metod pracy: organizowania spotkań, pogadanek, korepetycji, pracy z kółkiem teatralnym... Centrum tej działalności była właśnie jej biblioteka. Stypendium postanowiła ufundować jej wnuczka Anna. 
Kapituła Konkursu bierze pod uwagę to, w jakim stopniu doświadczenia kandydatki mogą być inspirujące dla innych kobiet, czego mogą nauczyć się od niej inne biblioteki, szczególnie w zakresie pozyskiwania nowych użytkowników i zaangażowania w życie lokalnej społeczności, oraz potencjał kandydatek jako liderek zmiany w swoich społecznościach.  
Wyróżnienie zostało wręczone podczas odbywającego się w Łodzi 9. Kongresu Bibliotek. Brawo My! Brawo Wy!, na którym spotykają się najlepsi polscy bibliotekarze - niezwykli ludzie, któzy działając w bardzo zwyczajnych okolicznościach, czynią nadzwyczajne rzeczy.
Na zdjęciach: Nasza laureatka z dyplomem oraz w towarzystwie Anny Rok, fundatorki stypendium

Page generated in 0.0312 seconds.