Z ostatniej chwili

Mała częstochowianka najlepsza w konkursie śląskiego ZOO

2020-12-18 10:12:12 informacje
img

Aleksandra Piszczała z przedszkola nr 10 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 zajęła I miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym organizowanym przez ZOO w Chorzowie. Jej praca znajdzie się wśród świątecznych dekoracji, które będzie można tam oglądać - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.  

W konkursie na ozdobę choinkową w ramach kampanii edukacyjnej „Which Fish? – Jaka ryba?” były dwie kategorie – dzieci 4-6 lat oraz 7-10 lat. I właśnie w tej pierwszej największe uznanie jurorów zdobyła częstochowianka Aleksandra Piszczała z grupy 4-latków w przedszkolu nr 10.

Jak czytamy na stronie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, jury kierowało się przede wszystkim zgodnością pracy z tematyką konkursu oraz pomysłowością wykonania. Doceniano też wykorzystanie opakowań i innych elementów recyklingowych – konkurs miał bowiem kształtować świadomość ekologiczną dzieci, promować ochronę mórz, oceanów i zamieszkujących je zwierząt.

Wszystkie konkursowe prace – w tym praca częstochowskiej przedszkolaczki – udekorują żywą szopkę na terenie chorzowskiego ZOO. 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0162 seconds.