Z ostatniej chwili

Nie chciał iść do więzienia, więc schował się do łóżka

2022-11-22 12:01:51 informacje
img

Kryminalni z Referatu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zatrzymali na terenie województwa świętokrzyskiego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. 29-latek ścigany był przez krakowski sąd, by odbył karę 4,5 roku więzienia za przestępstwo popełnione w 2020 r. pod Miechowem (woj. małopolskie). Gdy policjanci weszli do mieszkania, które zajmował, znaleźli go... w skrzyni łóżka. Mężczyzna trafił już za kratki – informuje częstochowska Policja.

Kryminalni zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed organami ścigania codziennie prowadzą szereg czynności, by przestępcy ponieśli konsekwencje swoich czynów.

18 listopada wpadli na trop 29-latka, który ukrywał się w województwie świętokrzyskim. Mężczyzna, słysząc, że do mieszkania weszli policjanci, postanowił się ukryć. O tym, że nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny przekonał się, gdy policjanci wyciągnęli go ze skrzyni łóżka i założyli na ręce kajdanki. Mężczyzna trafił już do więzienia.

Decyzją sądu 29-latek miał do odbycia karę 4,5 roku więzienia za przestępstwo, którego dopuścił się w 2020 r. wspólnie z 3 innymi swoimi kolegami w powiecie miechowskim. Cała czwórka usłyszała wtedy zarzut bezprawnego pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem 20-letniego wówczas mężczyzny.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.017 seconds.