Z ostatniej chwili

Nie kłam służbom

2020-03-23 10:58:30 informacje
img

Policjanci z częstochowskiego ruchu drogowego opracowali plakat z apelem do obywateli o rozsądek w związku z zagrożeniem koronawirusem. 
Celem inicjatywy jest uświadomienie osobom, które chorują lub przebywają na kwarantannie, że są odpowiedzialne także za zdrowie innych. Hasło akcji sugeruje, aby nie okłamywać o swoim stanie zdrowia przede wszystkim służb ratunkowych, które na tzw. „pierwszej linii” walczą z epidemią. Zagraża to zarówno im, jak i innym, a także utrudnia służbom niesienie pomocy.
Stan epidemii, który został wprowadzony w kraju, nie zwalnia policjantów z wykonywania swoich ustawowy obowiązków. Mundurowi nadal podejmują interwencje, zatrzymują przestępców, czuwają nad bezpieczeństwem na drogach i ulicach naszego miasta. Żeby mogli nieprzerwanie chronić obywateli, potrzebna jest wzajemna odpowiedzialność.
Dlatego Policja apeluje, by zgłaszając interwencje, informować o nosicielstwie wirusa SARS-Cov-2 czy fakcie odbywania kwarantanny. Policjanci, ratownicy medyczni czy strażacy będą mogli się wtedy odpowiednio przygotować i w sposób bezpieczny udzielić pomocy. Jeśli natomiast nie otrzymają takiej informacji, ryzyko zarażenia i rozprzestrzeniania koronawirusa wzrośnie bardzo szybko, co niesie za sobą konsekwencje dla wszystkich.
Ukrywając fakty o swoim stanie zdrowia, kontakcie z osobą potencjalnie zakażoną czy przebywaniu w strefie zakażenia, utrudniasz niesienie pomocy innym.

Page generated in 0.0169 seconds.