Z ostatniej chwili

Nietrzeźwa 15-latka uszkodziła samochód

2018-10-05 15:15:33 informacje
img

Policjanci z Komisariatu VI wyjaśniają szczegóły zdarzenia, do którego doszło na ul. Jesiennej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 15-latka wbiegła na jezdnię razem z koleżanką, tuż przed nadjeżdżającego citroena. Nastolatka stała się agresywna, uderzała w auto pięścią i kopała w nie, uszkadzając karoserię. Miała w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu - informuje częstochowska Policja.
Do zdarzenia doszło w środę późnym wieczorem. Z ustaleń śledczych wynika, że kierujący citroenem C4 skręcał z ul. Bohaterów Katynia w Jesienną i wtedy przed maskę jego auta wybiegły mu dwie młode dziewczyny. Jedna miała być agresywna. Pobiegła z tyłu samochodu i zaczęła uderzać w niego pięścią i kopać, uszkadzając karoserię. 15-latka uciekła, policjanci szybko do niej jednak dotarli. Została zbadania na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że miała ponad 1,5 promila. Mundurowi odwieźli ją do izby wytrzeźwień. Wczoraj natomiast została przesłuchana jako nieletnia sprawczyni czynu karalnego. 
Wartość strat, spowodowanych przez uszkodzenie auta wstępnie oszacowano na 1 tys. zł. 
Kryminalni z Komisariatu VI analizują dokładnie cały przebieg zdarzenia. Wkrótce przekażą akta sprawy do sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o dalszym losie 15-latki.

Page generated in 0.0272 seconds.