Z ostatniej chwili

Noclegi dla personelu medycznego - w Domu Pielgrzyma

2020-04-03 12:34:50 informacje
img

W wyniku wspólnych ustaleń Prezydenta Miasta Częstochowy i Przeora Klasztoru Ojców Paulinów na Jasnej Górze pracownicy częstochowskich służb medycznych będą mogli nieodpłatnie korzystać z miejsc noclegowych w Domu Pielgrzyma - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
- W trosce o bezpieczeństwo zarówno tych pracowników, jak i ich rodzin, ale także wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, podjąłem starania mające na celu możliwość zakwaterowania poza miejscem zamieszkania personelu Miejskiego Szpitala Zespolonego, Stacji Pogotowia Ratunkowego i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego – mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Te osoby z uwagi na charakter swojej pracy, a więc także częsty kontakt z osobami podejrzanymi o zakażenie lub już zakażonymi koronawirusem, nie chcą wracać do domów w obawie o zdrowie i życie swoich najbliższych.
Dzięki chęci pomocy i zaangażowaniu Klasztoru Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika na Jasnej Górze udostępniono dla tych osób miejsca noclegowe w Domu Pielgrzyma im. św. Jana Pawła II przy ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, w pobliżu klasztoru jasnogórskiego.
Do dyspozycji pracowników Miejskiego Szpitala Zespolonego zagwarantowano docelowo 94 miejsca, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego (podległego władzom marszałkowskim) – 90 miejsc i dla Stacji Pogotowia Ratunkowego – 54. Mieszkając tam, personel medyczny częstochowskich szpitali i pogotowia będzie oczywiście stosował się do ogólnie przyjętych zasad bezpieczeństwa w czasie stanu epidemii. Pracownicy poszczególnych jednostek będą kwaterowani w różnych skrzydłach budynku.
Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0137 seconds.