Z ostatniej chwili

Nowa strona internetowa „Shrines of Europe”

2018-10-29 10:30:49 informacje
img

Najważniejsze miasta pielgrzymkowe kultu maryjnego w Europie mają swoją wspólną nową stronę, m.in. z informacjami o najważniejszych zabytkach, możliwościach dojazdu i kalendarium wydarzeń - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Grupa robocza „Shrines of Europe” powstała w 1996 r., łącząc główne europejskie ośrodki pielgrzymkowe: Altötting, Częstochowę, Lourdes, Loreto i Fatimę. W 2004 r. do Grupy dołączył austriacki ośrodek pielgrzymkowy Mariazell. Najmłodszym członkiem stowarzyszenia jest szwajcarskie Einsiedeln  (2017).
Podczas spotkania Grupy roboczej w Einsiedeln zdecydowano o opracowaniu wspólnej koncepcji marketingowej. Obecnie „Shrines of Europe” zyskało nową stronę internetową www.shrines-of-europe.com, na której pielgrzymi i turyści mogą znaleźć informacje o historii każdego z ośrodków, najważniejszych zabytkach i wydarzeniach. Jest na niej także kalendarium wydarzeń w miastach sanktuariach, przydatne dla biur podróży. Ponadto zainteresowani znajdą tam galerię zdjęć, wideofilmy, najlepsze opcje dojazdu do każdego sanktuarium oraz informacje o wspólnych projektach i wydarzeniach.
Podczas roboczego spotkania w październiku w Mariazell przedstawiciele miast członkowskich Shrines of Europe zaprezentowali nową stronę internetową, rozmawiali również o przyszłych wspólnych inicjatywach.

Page generated in 0.0675 seconds.