Z ostatniej chwili

Nowe inwestycje Stoelzle

2021-03-10 13:24:30 informacje
img

Huta szkła Stoelzle Częstochowa ruszyła z nową inwestycją w obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jeszcze w tym roku przy ul. Rząsawskiej powstanie nowoczesne centrum logistyczne. A to nie koniec planów spółki...

* Największa hala

Powstające w pobliżu istniejącego zakładu Stoelzle na Wyczerpach centrum będzie jednym z największych tego typu obiektów w Częstochowie. Na powierzchni ponad 20 tys. m² jeszcze latem tego roku powstanie hala, której budowa pochłonie prawie 25 mln zł. Całość ma być nie tylko nowoczesna, ale też bardziej ekologiczna, dzięki zastosowaniu systemu do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych.

Ta budowa to odpowiedź na ciągle rosnące zapotrzebowanie na opakowania szklane oraz rozwój firmy. Nowy obiekt pozwoli zwiększyć wydajność produkcyjną oraz skrócić czas załadunków i dostawy. Centrum będzie największym tego typu obiektem w całym holdingu CAG, którego częścią jest Stoelzle. Mimo że inne firmy znajdują się w kilku krajach Europy i USA, zdecydowano się na inwestycję właśnie w Częstochowie. Pokazuje to, jak ogromny potencjał i kapitał dla całego holdingu stanowi częstochowska spółka – mówi prezes Stoelzle Częstochowa  Artur Wołoszyn.

* Nowe miejsca pracy

Budowa nowego centrum odbywa się w obszarze Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co związane jest z m.in. z dodatkowymi ulgami na realizację inwestycji oraz ze wzrostem zatrudnienia o kilkadziesiąt osób (obecnie zakład w Częstochowie liczy około 1000 osób, cały holding CAG to 8300 pracowników).

Dla nas to ogromnie ważne, że kolejny duży pracodawca chce się rozwijać w naszym mieście i tworzyć nowe miejsca pracy. Jako samorząd staramy się wspierać tego typu działania, zarówno w obszarze logistycznym, komunikacyjnym, jak i edukacyjnym – poprzez współpracę z przedsiębiorcami pod kątem dostosowania częstochowskiej oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy – podkreśla prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. - Dojście do momentu rozpoczęcia tej inwestycji kosztowało wiele pracy. Wspólnie z firmą i miastem wykonała ją również Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Dzięki współpracy z zarządem Strefy, jak dotąd zainwestowało w naszym mieście ogółem już ponad 30 firm. To ponad miliard sześćset milionów złotych inwestycji kapitału prywatnego w różne przedsięwzięcia. Do tego tysiące miejsc pracy – dodaje.

* Dalsze plany

Jak zaznacza zarząd Stoelzle, budowa centrum to niejedyna inwestycja, jaka będzie realizowana w Częstochowie. Na początku przyszłego roku spółka planuje budowę nowej wanny szklarskiej, której koszt to ponad 135 mln zł. Ten projekt również ma być związany ze zwiększeniem zatrudnienia.

Stoelzle Częstochowa to największa z siedmiu spółek należących do Stoelzle Glass Group. Firma dostarcza na światowe rynki prestiżowe opakowania szklane dla największych światowych marek z branży spirytusowej, kosmetycznej, farmaceutycznej i spożywczej. Częstochowski zakład oferuje najwyższej jakości usługi dekoracji szkła. Stoelzle Częstochowa i jej obszar konstrukcyjno-projektowy zapewnia klientom indywidualne kreowanie produktów szklanych najwyższej jakości i zgodnych z aktualnymi trendami. Firma posiada certyfikaty jakościowe: ISO 9001 oraz BRC/IoP normy dla opakowań żywnościowych.

Prezentacja nowej inwestycji odbyła się 9 marca na terenie budowy nowej hali przy ul. Rząsawskiej. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, wiceprezes zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Mateusz Rykała oraz prezes Stoelzle Częstochowa Artur Wołoszyn.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0147 seconds.