Z ostatniej chwili

Nowe kamery monitoringu na Wrzosowiaku

2019-01-03 19:09:10 informacje
img

System miejskiego monitoringu wizyjnego wzbogacił się o 4 nowe kamery. Tym razem w rejonie ul. Orkana w dzielnicy Wrzosowiak - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Dozorem nowych kamer objęto przede wszystkim teren przystanków i przejścia dla pieszych na wysokości Szkoły Podstawowej nr 53. Punkty obejmują też teren przy skrzyżowaniach z ul. Jagiellońską i 11 Listopada, a także stację rowerów miejskich. 
Nowoczesne kamery (wyposażone w doświetlacze podczerwieni) będą pracować całodobowo. 
Planując system, uwzględniono bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i użytkowników infrastruktury komunikacyjnej w rejonie ul. Orkana.
- Miejski monitoring to nie tylko możliwość szybkiej reakcji w sytuacji zagrożenia, ale też większe poczucie bezpieczeństwa. Dlatego staramy się reagować na wnioski mieszkańców i sukcesywnie rozbudowywać system monitoringu w tych rejonach miasta, gdzie jest to szczególnie uzasadnione i technicznie możliwe – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.
Częstochowski system liczy już 85 kamer. Działające całodobowo centrum miejskiego monitoringu zlokalizowane jest w siedzibie częstochowskiej Straży Miejskiej przy ul. Krakowskiej. Każdego roku jego pracownicy ujawniają ponad 2 tys. zdarzeń wymagających interwencji służb mundurowych czy pogotowia ratunkowego. W 2017 takich zdarzeń było 2385, z czego 1951 zakończyło się interwencją samych strażników miejskich. W ubiegłym roku liczba ta była podobna.
Zdjęcia: Obrazy widziane z nowych kamer

 

Page generated in 0.0284 seconds.